اخبار رادیو فردا

 1. بامداد خود را با مجله «صبحانه با خبر» راديو فردا آغاز کنيد. گزارشگران راديو فردا از سراسر جهان، با تازه‌ترين خبرها و گزارش‌ها، مجله‌ای رنگارنگ را برای شما تدارک می‌بينند.
 2. نگاهی کوتاه به مهم‌ترين و تازه‌ترين خبرها
 3. بامداد خود را با مجله «صبحانه با خبر» راديو فردا آغاز کنيد. گزارشگران راديو فردا از سراسر جهان، با تازه‌ترين خبرها و گزارش‌ها، مجله‌ای رنگارنگ را برای شما تدارک می‌بينند. با مجله بامدادی راديو فردا، شما در آغاز روز خود، از آخرين رويدادها آگاه می‌شويد.  
 4. وزارت خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه اعلام کرد که پرونده سلمی الشهاب، فعال حقوق زنان را که در عربستان سعودی به ۳۴ سال زندان محکوم شده است، بررسی می‌کند.
 5.  دولت سوریه روز چهارشنبه در واکنش به بیانیه جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، اتهام ربودن یک روزنامه‌نگار آمریکایی را که یک دهه پیش در این کشور ناپدید شده بود، رد کرد.
 6. نگاهی کوتاه به مهم‌ترين و تازه‌ترين خبرها
 7.  انفجار بمب در یکی از مساجد شهر کابل، پایتخت افغانستان، در روز چهارشنبه به کشته شدن دست‌کم ۱۰ نفر، از جمله یک روحانی سرشناس، انجامید و ۲۷ نفر دیگر نیز مجروح شدند.
 8. نگاهی کوتاه به مهم‌ترين و تازه‌ترين خبرها
 9. نگاهی کوتاه به مهم‌ترين و تازه‌ترين خبرها
 10. موسسات رهگیری صادرات نفت در جهان می‌گویند که صادرات نفت ایران در ماه‌های ژوئن و ژوئیه افزایش یافته و پیش‌بینی می‌کنند تهران با تخفیف‌های بیشتر می‌تواند صادرات به چین را افزایش دهد.
 11. نگاهی کوتاه به مهم‌ترين و تازه‌ترين خبرها
 12. نگاهی کوتاه به مهم‌ترين و تازه‌ترين خبرها
 13. ساعت صفر؛ رادیو فردا. آغاز یک روز نو. همچون هر روز، مجله نیمه‌شب رادیو فردا، تازه‌ترین خبرها و مهم‌ترین گزارش‌ها را به گوش شما می‌رساند.
 14. رهبران گروه‌های سیاسی عراق روز چهارشنبه ۲۶ مرداد در غیاب مقتدی صدر، روحانی پرنفوذ شیعه، گردهم آمدند و بر سر تهیه و آماده‌سازی یک «نقشه راه» با هدف «پایان دادن به انسداد سیاسی» در این کشور به توافق رسیدند. آن‌ها همچنین مقتدی صدر را ترغیب کردند که به آن‌چه مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق، «گفت‌وگوی ملی» خوانده است، بپیوندد. آقای کاظمی روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای از نیروهای سیاسی خواسته بود تا در مقر نخست‌وزیری، نشستی را بر پایه «گفت‌وگوی عمیق ملی آغاز کنند». صدور این بیانیه ساعاتی پس از آن صورت گرفت که اعلام شد تظاهرات گسترده جریان صدر از سوی مقتدی صدر «تا اطلاع ثانوی» به تعویق افتاده است. پس از مذاکرات روز چهارشنبه، دفتر آقای کاظمی در بیانیه‌ای اعلام کرد که در پایان این نشست «توافق بر سر چندین موضوع حاصل شد» از جمله تعهد به یافتن راه‌حلی برای تداوم گفت‌وگو به منظور «ارائه یک نقشه راه قانونی و مبتنی‌بر قانون اساسی برای پایان دادن به بحران جاری». این بیانیه بدون دعوت صریح و آشکار به برگزاری انتخابات زودهنگام یادآور شده است که «توسل مجدد به صندوق‌های رای از طریق انتخابات زودهنگام رویدادی بی‌سابقه در تاریخ دمکراسی‌ها نیست». اکنون ده ماه از انتخابات پارلمانی عراق می‌گذرد و هنوز گروه‌ها و احزاب سیاسی به‌ویژه گروه‌های شیعی بر سر ایجاد ائتلاف و تشکیل دولت جدید به توافق نرسیده‌اند. پس از انتخابات پارلمانی که به پیروزی نسبی جریان صدر منجر شد، چه زمانی که نمایندگان این جریان در پارلمان حضور داشتند، چه طی بیش از دو هفته گذشته که حامیان صدر در ساختمان پارلمان تحصن کردند، روند تشکیل دولت مسدود مانده است. آقای صدر خواهان انحلال پارلمان عراق و برگزاری انتخابات زودهنگام است. در همین حال، گروه‌های شیعه مورد حمایت حکومت ایران موسوم به «چارچوب هماهنگی» به عنوان قدرتمندترین رقیب جریان صدر، در روزهای اخیر «به شکل مشروط» با برگزاری انتخابات پیش از موعد موافقت کرده‌اند اما خواهان تشکیل «دولت انتقالی» پیش از رای‌گیری جدید شده‌اند. چارچوب هماهنگی در مذاکرات روز چهارشنبه توسط نوری المالکی و حیدر العبادی، دو نخست‌وزیر سابق عراق، نمایندگی شد. همچنین هادی العامری و فالح الفیاض، از فرماندهان ارشد «حشد الشعبی» که اکنون به عنوان بخشی از نیروهای ملی عراق به شمار می‌روند اما در گذشته در زمره گروه‌های شبه‌نظامی بودند، در نشست روز چهارشنبه حضور داشتند. از سوی دیگر همزمان با آغاز این نشست، جناح صدر در بیانیه‌ای اعلام کرد که این جریان در «گفت‌وگوی ملی» شرکت نخواهد کرد. بن‌بست اخیر در تشکیل دولت جدید عراق طولانی‌ترین مورد از زمان سقوط رژیم صدام حسین در سال ۲۰۰۳ به‌شمار می‌رود. با استفاده از گزارش‌های خبرگزاری فرانسه و آسوشیتدپرس و گزارش‌های رادیو فردا/ آ.ت./ ک.ر