اخبار رادیو فردا

 1. در حالی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه پس از ۲۴ سال وارد پیونگ یانگ شد که قول داده است روابط تجاری و امنیتی با کره شمالی را تعمیق و از این کشور در برابر ایالات متحده حمایت کند.
 2. ییسرائیل کاتز، وزیر خارجه اسرائیل، روز سه‌شنبه ۲۹ خرداد هشدار داد که کشورش به تصمیم نهایی برای جنگ تمام عیار با حزب‌الله لبنان نزدیک می‌شود.
 3. مستند «گوگوش، آتشین‌جان» یکی از فیلم‌هایی بود که در دوره اخیر جشنواره فیلم داک‌فست شفیلد در بریتانیا به نمایش درآمد. این مستند ضمن مروری بر زندگی این خواننده شناخته شده تاریخ موسیقی ایران در قالب گفت‌وگوی بلندی با او، روایتی از تحولات سیاسی چند دهه اخیر و تاثیر آن بر زندگی گوگوش به عنوان نمونه‌ای از زن مدرن ایرانی در دوران معاصر ارائه می‌دهد. در این فیلم لحظات کمتر دیده شده‌ای از زندگی گوگوش و رابطه او با خانواده و نزدیکان و همکارانش را می‌بینیم. نیلوفر تقی‌زاده، سازنده مستند «گوگوش، آتشین‌جان» که سابقه ساخت مستندهای دیگری از جمله مستند «خواب نیلا در باغ بهشت انگوری» را در همکاری با شبکه‌ زد دی اف (ZDF) آلمان دارد، مستند «گوگوش، آتشین‌جان» را هم با همکاری شبکه آرته ساخته است. تهیه و اجرا: بابک غفوری آذر شماره ۷۵۴ پادکست صحنه به مستند «گوگوش، آتشین‌جان» در گفت‌وگو با سازنده‌اش اختصاص دارد.
 4. نگاهی کوتاه به مهم‌ترين و تازه‌ترين خبرها
 5. مرکز امنیت تجارت دریایی بریتانیا اعلام کرد کشتی تجاری یونانی با نام «توتور» که هفته گذشته در ۶۶ مایلی بندر الحدیده هدف قرار گرفته بود، غرق شده است.
 6. نخست‌وزیر اسرائیل می‌گوید آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، به او تضمین داده که دولت بایدن تلاش می‌کند محدودیت‌های اخیرا در مورد ارسال اسلحه به اسرائیل را لغو کند.
 7. نگاهی کوتاه به مهم‌ترين و تازه‌ترين خبرها
 8. اظهارات محمد جواد ظریف در برنامه تلویزیونی مسعود پزشکیان، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایران، در خصوص دلایل احیا نشدن توافق هسته‌ای برجام واکنش دو نامزد اصولگرایان را پی داشته است.
 9. نگاهی کوتاه به مهم‌ترين و تازه‌ترين خبرها
 10. نگاهی کوتاه به مهم‌ترين و تازه‌ترين خبرها
 11. نگاهی کوتاه به مهم‌ترين و تازه‌ترين خبرها
 12. مجله شب رادیو فردا
 13. در ادامه انتقادها از سوئد به دلیل مبادله حمید نوری با زندانیان سوئدی در ایران، فایلی صوتی از احمدرضا جلالی، زندانی ایرانی-سوئدی منتشر شده که در آن به نخست‌وزیر سوئد اعتراض می‌کند.
 14. نشریه اکسیوس گزارش داده که آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل در حال بررسی اطلاعات جدید از «مدل‌سازی کامپیوتری دانشمندان هسته‌ای ایران برای پژوهش و توسعه تسلیحات هسته‌ای» هستند.
 15. نیم ساعت با تازه‌ترین خبرها، گزارش‌های دست اول در باره آخرین تحولات جهان و ایران از گزارشگران رادیو فردا در چهارگوشه جهان، گفت‌وگوهای اختصاصی با چهره‌های خبرساز و کارشناسان
 16. جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، در اقدامی که می‌تواند پرهزینه باشد، برای صدها هزار مهاجر که وضعیت اقامت آن‌ها ناروشن است امکان دریافت شهروندی آمریکا را فراهم کرد.
 17. آنوک امه، بازیگر شناخته‌شده فرانسوی که سابقه همکاری با فیلمسازان صاحبنامی مانند فدریکو فلینی، کلود للوش و برناردو برتولوچی را داشت، در سن ۹۲ سالگی درگذشت.