اخبار رادیو فردا

  1. یک روز پس از حمله یک فرد مسلح به چاقو و چکش به چند گردشگر در نزدیکی برج ایفل پاریس، رسانه‌های فرانسوی جزئیاتی درباره این فرد که او را «اصالتا ایرانی» خوانده‌اند، ارائه کردند.
  2. در ساعات پیش رو، روز خود را با مجله شامگاهی رادیو فردا به پایان ببرید. مجموعه‌ای متنوع از آنچه در طول روز در سراسر جهان اتفاق افتاده است.
  3. رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با انتقاد از «کتمان مازوت‌سوزی» در نیروگاه‌ها از طرف دولت، اعلام کرد در سال ۱۴۰۰ تعداد مرگ ناشی از آلودگی هوا در تهران ۶ هزار و ۳۹۸ نفر بوده است.
  4. حجاب اسلامی، قاعده‌ای که با پیروزی انقلاب اسلامی اجباری شد و بعد از چهل و چهار ساله هنوز مساله هر روزه حکومت است.
  5. دقایقی با ترانه‌های شاهرخ
  6. ارتش بریتانیا اعلام کرد که در یک مسیر مهم کشتیرانی در تنگه باب‌المندب در سواحل یمن، یک «انفجار احتمالی» رخ داده و فعالیت هواپیماهای بدون سرنشین نیز در این منطقه گزارش شده است.
  7. در ادامه تجمع‌های اعتراضی در روزها و هفته‌های گذشته، بازنشستگان تأمین اجتماعی روز یک‌شنبه ۱۲ آذر بار دیگر به خیابان آمدند و اعتصاب کارگران ذوب آهن اصفهان وارد دومین روز شد.
  8. گزارش سازمان‌های امنیتی و محیط زیستی آمریکا حاکی است که حمله سایبری هکرهای مرتبط با ایران چند ایالت آمریکا را تحت تأثیر قرار داده است.
  9. ابراهیم رئیسی در گفت‌وگو با نخست‌وزیر ژاپن پیشنهاد داده که کشورهای مختلف از جمله ژاپن همه‌پرسی برگزار کنند تا «میزان حمایت از حق ملت فلسطین را به عینه مشاهده کنند».
  10. هم‌زمان با انتشار اخباری مبنی بر اولین حضور زنان تماشاگر در شهرآورد پایتخت شورای تأمین اعلام کرد که زنان اجازه حضور در ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی‌ آسیایی پرسپولیس را ندارند.