صدای آمریکا

 1. در حالیکه وکلا و خانواده بنجامین بریر، شهروند فرانسوی زندانی در ایران امیدوار بودند حکم هشت سال زندان او در دادگاه تجدیدنظر ملغی شود، یک وکیل دادگستری از تائید حکم زندان او خبر داد.
 2. دو مقام بلندپایه جمهوری اسلامی به طور هم‌زمان به حمایت مردمی در ایران از شاهان پهلوی، از زمام‌داری پادشاهان پهلوی و سبک زندگی  آنها حمله کردند.
 3. پس از چند هفته کشمکش میان اعضای قوه مقننه و مجریه ایران، سرانجام رئیس مجلس شورای اسلامی «استیضاح» پر حاشیه وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت ابراهیم رئیسی را «اعلام وصول» نکرد تا رضا فاطمی‌امین «دو ماه» فرصت یابد نظر مخالفانش را جلب کند.
 4. فخرالدین در فیلم‌های «یوسف و زلیخا»، سریال «بازی با مرگ»، «میوه گناه» و «شیرین و فرهاد» بازی کرد. او بعد از انقلاب هم در سریال تلویزیوی ایرانی بازی با مرگ، ساخته حمید تمجیدی بازی کرد.
 5. اعضای گروه هفت در پایان نشست سران  این گروه در آلمان، بیانیه ای صادر و تاکید کردند که ایران «هرگز نباید یک سلاح هسته ای بسازد.»
 6. کارگران بخش اورهال (تعمیرات اساسی) پالایشگاه نفت تندگویان تهران برای دومین روز پیاپی از کار دست کشیدند و در محوطه پالایشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند. 
 7. ایران و ایالات متحده سه شنبه آماده هستند تا مذاکرات غیرمستقیم را در قطر با هدف یافتن راهی برای نجات توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی آغاز کنند.
 8. یک استار‌ت‌آپ تکنولوژی نظامی ارتش اسرائیل  از دستگاهی رادارمحور رونمایی کرده است. ادعا می‌شود که این دستگاه به سربازان امکان می‌دهد «با وجود دیوارها ببینند». این موضوع پرسش‌هایی مهم را در خصوص رصد و حریم خصوصی افراد ایجاد کرده است.
 9. بالاترین نرخ تورم در ایران از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون در یکساله استقرار دولت ابراهیم رییسی ثبت شده‌ است.
 10. امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه خبر داد که رئیس امارات به او گفته که عربستان و امارات که دو تولیدکننده بزرگ نفت اوپک هستند، به‌دشواری می‌توانند تولید نفت خود را افزایش دهند.
 11. آمریکا، اسرائیل، امارات، بحرین، مراکش و مصر امروز در منامه پایتخت بحرین با هم دیدار کردند. وزارت امور خارجه خارجه اسرائیل یکشنبه‌شب این دیدار را به‌عنوان یک نقطه عطف در آستانه سفر جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا به منطقه توصیف کرد.
 12. براساس اعلام رسانه‌‌ها در زمان برخورد موشک‌های روس به مرکز خرید شهر کرمنچوک بیش از هزار غیر نظامی در این مرکز حضور داشتند. گزارش‌های اولیه از کشته شدن دو نفر و زخمی شدن دستکم ۲۰ تن حکایت دارد.
 13. فاتح بیرول، مدیر اجرایی آژانس بین‌المللی انرژی به‌تازگی در بیانیه‌ای اعلام کرده که روسیه به دنبال بهانه‌گیری برای کاهش هرچه بیشتر تحویل گاز به اروپا و حتی شاید قطع کامل آن است.
 14. در حالی که مسئله فرزند‌آوری و افزایش جمعیت به دغدغه اصلی رهبران جمهوری اسلامی تبدیل شده خبرها از افزایش برخوردهای قهری با هرگونه پیشگیری از بارداری و سقط جنین حکایت دارد.
 15. یک قاضی در ایالت لوئیزیانا روز دوشنبه به طور موقت مسیر دولت ایالتی تحت رهبری جمهوری‌خواهان را برای اجرای قوانین منع سقط جنین مسدود کرد.
 16. ناصر کنعانی، سخنگوی جدید وزارت امور خارجه، روز دوشنبه به خبرگزاری ایرنا گفت علی باقری، مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی، روز سه‌شنبه عازم دوحه خواهد شد.
 17. خبرگزاری‌های ایران روز دوشنبه ششم تیرماه از وضعیت «خطرناک و بحرانی» هوا در استان‌های خوزستان و کرمانشاه خبر دادند.
 18. ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، روز دوشنبه گفت این سازمان در صدد افزایش نیروی واکنش سریعش از ۴۰ هزار به ٣٠٠ هزار به عنوان بخشی از پاسخ به «دوره رقابت راهبردی» است.
 19. اگر شما خبرهای روز از آمریکا، ایران و جهان را در بخش شامگاهی دیده باشید، بی‌شک برای مطلع شدن از به روزرسانی‌های آن خبرها و خبرهای تکمیلی باید به سراغ خبرهای شبانگاهی بروید. خبرهای این بخش به تکمیل کردن خبرهای شامگاهی می‌پردازد و ۱۱ شب به وقت ایران به مدت نیم‌ساعت پخش می‌شود.
 20. اگر می‌خواهید از آخرین خبرهای روزجهان مطلع شوید و به طور مشخص می‌خواهید در جریان اخبار آمریکا و ایران قرار بگیرید، می‌توانید اخبار شامگاهی را هر روز در ساعت ۷ غروب به وقت ایران به مدت نیم‌ساعت دنبال کنید.