صدای آمریکا

 1. مستند «اعدام خانم وزیر» برنده بخش مستندهای تلویزیونی پنجاهمین دوره «جوایز کلاریون» شد که همه ساله توسط «انجمن زنان در ارتباطات» برگزار می‌شود.
 2. اعضای جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا روز پنج‌شنبه ششم مهرماه، مخالفت خود را با ادامه دیپلماسی «مخفی» دولت بایدن با جمهوری اسلامی و «باج» ۶ میلیارد دلاری کاخ سفید برای آزادی گروگان‌ها، اعلام کردند.
 3. ایالات متحده، چین را به تلاش برای «دستکاری رسانه‌های جهانی» از طریق سانسور، جمع‌آوری اطلاعات و خرید مخفیانه از خبرگزاری‌های خارجی متهم کرد.
 4. تارنمای پالی‌گراف، پروژه راستی آزمایی صدای آمریکا، در پژوهشی نشان می‌دهد که کاربران توییتری طرفدار کرملین با انتشار اطلاعات جعلی اوکراین را به سوءاستفاده از کمک‌های غربی متهم می‌کنند.
 5. بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت دولت رئیسی می‌گوید داروهای ایرانی به «۴۰ کشور دنیا» صادر خواهند شد. او گفت بسیاری از کشورها، داروهای ایرانی را «مؤثر و موفق» می‌دانند. این اظهارات وزیر بهداشت در حالی مطرح می‌شود که کشور بارها با معضل کمبود و گرانی دارو روبرو شده و داروی بیماران خاص همچنان نایاب است.
 6. همچنین کارولین کراس، مشاور کل وزارت دفاع ایالات متحده در پاسخ به پرسشی مبنی بر اتهام ارتباط آرین طباطبایی با  «ابتکار کارشناسان ایران» اظهار بی‌اطلاعی کرد.
 7. تحلیلگران می‌گویند که اقدام متهورانه گارد ساحلی فیلیپین در این هفته برای قطع مانع شناور نصب شده توسط چین در نزدیکی تالاب مورد مناقشه دریای چین جنوبی، نشان می‌دهد که چگونه اقدامات پکن واکنش‌های قاطعانه فیلیپین را بهمراه خواهد داشت.
 8. صندوق بین المللی پول می‌گوید اقتصاد عربستان سعودی در حالی که از اتکای خود به نفت می‌کاهد و متنوع می‌شود به رشد خود نیز ادامه می‌دهد.
 9. خواهر الهه محمدی، خبرنگار زندانی، با اشاره به گذشت یک سال از حبس این روزنامه‌نگار نوشت: «حالا دقیقا یک سال است که دست‌های ما از هم جداست.»
 10. اگر شما خبرهای روز از آمریکا، ایران و جهان را در بخش شامگاهی دیده باشید، بی‌شک برای مطلع شدن از به روزرسانی‌های آن خبرها و خبرهای تکمیلی باید به سراغ خبرهای شبانگاهی بروید. خبرهای این بخش به تکمیل کردن خبرهای شامگاهی می‌پردازد و ۱۱ شب به وقت ایران به مدت نیم‌ساعت پخش می‌شود.
 11. باب منتدرز، سناتور دموکرات ایالت نیوجرسی، پنجشنبه ششم مهر، در جریان یک جلسه ناهار خصوصی به دموکرات‌های سنا گفت که علی‌رغم درخواست بیش از نیمی از آنها، استعفا نخواهد داد.
 12. فرانسه و اوکراین متعهد شدند که به تأمین تسلیحات برای ضدحمله کی‌اف علیه نیروهای روسیه ادامه دهند و در زمینه توسعه مشترک تولید تسلیحات با یکدیگر همکاری کنند.
 13. برادر سامان پاشایی، کشتی‌گیری که به‌تازگی از زندان آزاد شده، می‌گوید او احتمالا در بازداشت اداره اطلاعات سنندج دچار «ضربه مغزی» شده است.
 14. برنامه تبلت با اجرای مسیح علینژاد نگاهی دارد به خبرهای اجتماعی و سیاسی هفته. مصاحبه و گفتگو با مسئولان و مردم. تبلت از خبرهای سیاسی و اجتماعی روز گزارش تهیه می کند و شما هم از جامعه و محیطی که در آن زندگی می کنید می توانید فیلم و گزارش تهیه کنید.
 15. روی خط برنامه ای است برای شنیدن نظرات شما. با همفکری شما هر شب یک موضوع انتخاب می کنیم و شما می توانید از طریق تلفن، اسکایپ، فیسبوک یا ایمیل، به صورت زنده در بحث ما شرکت کنید. برنامه روی خط به مدت نیم ساعت است.
 16. «ساعت خبر» هر روز هفته ساعت ۲۱ به وقت ایران، مجموعه‌ای از تازه‌ترين و مهم‌ترین خبرها و گزارش‌هاى تحلیلی ایران و جهان را در قالب یک برنامه تلویزیونی یک ساعته به بینندگان صدای آمریکا ارائه می‌دهد. «ساعت خبر»، برنامه‌ای جدید در صداى آمريكا ۳۶۵ است.
 17. سخنگوی جامعه جهانی بهائی روز پنجشنبه ششم مهر، در گفتگو با صدای آمریکا ادامه پلمب متعلق به شهروندان بهائی را نمونه‌ از نقض وسیع حقوق بهائیان و «خفقان اقتصادی» حکومت ایران علیه آنها دانست.
 18. آمریکا می‌گوید نیروی دریایی سپاه پاسداران به صورت «غیرایمن و غیرحرفه‌ای» با یک هلی‌کوپتر تهاجمی آمریکایی برخورد کرده است.
 19. خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه بر اساس سند دادگاهی که به دست آورده است، نوشت که باشگاه فوتبال بارسلونای اسپانیا به دلیل احتمال آنچه «رشوه خواری فعال» نامید، به عنوان بخشی از دو دهه تحقیقات مربوط به فساد در کمیته داوران تحت بازجویی قرار دارد.
 20. مایکل گامبون، بازیگر بریتانیایی ایرلندی تبار که به خاطر حرفه طولانی مدت خود در صحنه سینما نشان شوالیه دریافت کرد، با ایفای نقش آلبوس دامبلدور، مدیر مدرسه علوم و فنون جادوگری  «هاگوارتز» در شش فیلم از هشت فیلم «هری پاتر» مورد نسل جدیدی از تماشاگران سینما قرار گرفت.