صدای آمریکا

  1. اعتراضات دو هفته اخیر در استانها و شهرهای مختلف کشور بصورت پراکنده همچنان ادامه دارد. مقامات امنیتی با کشتار و دستگیری جمع کثیری از مردم معترض کوشیده‌اند هراس افکنی را جایگزین پاسخ دادن به خواست‌های مردم کنند. به نظر شما خشونت حکومت در سرکوب اعتراضات و هراس‌افکنی، موجب خواهد شد که مردم از مطالبات‌شان دست بکشند؟
  2. آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده روز دوشنبه طی سخنانی بار دیگر حمله به کشتی تجاری «مرسر استریت» را کار ایران دانست و آن را محکوم کرد و گفت در هماهنگی با بریتانیا، اسرائیل، رومانی و دیگر کشورها، پاسخی جمعی به ایران داده می‌شود.
  3. جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، امروز دوشنبه در کنفرانس خبری در واکنش به حمله مرگبار اخیر به نفتکش در سواحل عمان گفت، اسرائیل به عنوان یک کشور مستقل می‌تواند خود تصمیم بگیرد. او این مطلب را در پاسخ به پرسشی درباره این که آیا آمریکا از حمله تلافی‌جویانه اسرائیل علیه ایران بابت حمله شدن به کشتی‌اش حمایت می‌کند ارائه کرد.
  4. جزئیات بیشتر از طرح جدید آمریکا برای پذیرش هزاران افغانستانی - گزارش گیتا آرین
  5. صدور حکم اعدام برای متهمان پرونده ترور یکی از فرماندهان حزب دموکرات کردستان
  6. جزئیات آسترازنکا ساخت روسیه، نخستین واکسن واردشده توسط بخش خصوصی ایران – گزارش سارا دهقان
  7. تخریب خانه‌های بهائیان در روستای روشنکوه از توابع بخش چهاردانگه شهرستان ساری
  8. دومین روز رقابت‌های کشتی فرنگی المپیک‌ ۲۰۲۰ توکیو نیز بدون مدال برای ایران به پایان ‌رسید. در حالی که با درخشش محمدعلی گرایی و محمدهادی ساروی در آغاز ‌روز دوم‌ رقابت‌های کشتی فرنگی به نظر می‌رسید این دو ورزشکار ایران به فینال راه پیدا می‌کنند، آخر دو‌کشتی‌گیر راهی دیدارهای رده‌بندی شدند.
  9. آنها ماه‌ها برای تشویق نیروهای کار خود به واکسینه شدن، از پاداش و مشوق‌های دیگر استفاده کردند. ولی حالا شمار فزاینده‌ای از کارفرماها به قوانین و دستورالعمل‌هایی متوسل شده‌اند که امتناع از زدن واکسن را برای کارمندان سخت می‌کند: از دستور مستقیم واکسینه شدن گرفته تا تست اجباری و منظم کرونا برای افرادی که واکسن نزده‌اند.