صدای آمریکا

 1. کارگران، کارکنان، و افراد جویای کار روز چهارشنبه ۳ مرداد با برگزاری تجمعات اعتراضی در دست‌کم هشت شهر ایران، بر مطالبات خود تاکید کردند.
 2. ارزیابی یه وان ری، نماینده سوسیال دموکرات پارلمان آلمان، از تعطیلی فعالیت‌های مرکز اسلامی هامبورگ
 3. آلمان فعالیت‌های مرکز اسلامی هامبورگ را ممنوع اعلام کرد
 4. دیدارها و برنامه‌ کاری نخست‌وزیر اسرائیل در واشنگتن
 5. در ادامه فشارهای جمهوری اسلامی برای محدودسازی آزادی‌های فردی و اجتماعی زنان، جانشین فرمانده کل انتظامی تأکید کرد که «طرح نور تعطیل‌بردار نیست» و با تغییر دولت‌ها خللی در اجرای آن به وجود نمی‌آید.
 6. بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در مراسم یادبود جوزف لیبرمن، سناتور پیشین ایالت کنتیکت و از رؤسای سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»، گفت که لیبرمن فقید نسبت به این مسأله که در صورت دست یافتن جمهوری اسلامی به سلاح هسته‌ای دنیا چه قدر خطرناک می‌شود درک عمیقی داشت.
 7. صفحه اینستاگرامی نرگس محمدی، فعال حقوق بشر زندانی و برنده جایزه صلح نوبل، روز چهارشنبه سوم مرداد خبر داد که زنان سیاسی - عقیدتی زندان اوین «با حضور دسته‌جمعی در حیاط زندان، صدای نه به اعدام در اعتراض به صدور حکم اعدام پخشان عزیزی را بلند کرده‌اند.»
 8. در برنامه بحث‌برانگیز به موضوعات و افرادی پرداخته می شود که در فضای سیاسی و اجتماعی جهان موجب تحولاتی خاص و باعث تضارب آرا شده‌اند. این برنامه به «بحران آموزش در سودان» اختصاص دارد.
 9. اگر می‌خواهید از آخرین خبرهای روزجهان مطلع شوید و به طور مشخص می‌خواهید در جریان اخبار آمریکا و ایران قرار بگیرید، می‌توانید اخبار شامگاهی را هر روز در ساعت ۷ غروب به وقت ایران به مدت نیم‌ساعت دنبال کنید.
 10. در ادامه محکومیت‌های حکم اعدام برای شریفه محمدی، فعال کارگری محبوس در زندان لاکان رشت، «کمیسیون‌های کارگری اسپانیا» و «اتحادیه ملی اتحادیه‌های کارگری خودگردان فرانسه» اعلام کردند که به کمپین بین‌المللی اعتراض به حکم اعدام او می‌پیوندند.
 11. نیروهای اسرائیلی روز چهارشنبه سوم مرداد ساعاتی پیش از سخنرانی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این کشور، در کنگره آمریکا، حملات جدیدی را در نوار غزه آغاز کردند.
 12. گزارش‌‌ها حاکی از آن است که ماموران نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در شهرستان نور استان مازندران به یک زن جوان به نام آرزو بدری که خودروی او در رابطه با مقررات حجاب اجباری در فهرست توقیف بود، شلیک کردند و او اکنون با حال وخیم در کما است.
 13. ویدئویی از درگیری میان نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صحن علنی
 14. خانواده دادخواه ابوالفضل آدینه‌زاده، نوجوان معترض جان‌باخته در اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» از بازداشت علی آدینه‌زاده، پدر ابوالفضل، خبر دادند.
 15. ارسالی شما| سر دادن شعار «شهید نمی‌میرد» در مراسم خاکسپاری اسماعیل کریمی فعال محیط زیست
 16. ویدئویی از تجمع اعتراضی سرمایه گذاران گلباران مقابل دادستانی دزفول
 17. برخورد یک کامیون با پل عابرپیاده و معلق شدن کامیون در تبریز
 18. ویدئویی از مراسم خاکسپاری اسماعیل کریمی، فعال محیط زیست، در روستای نجف‌آباد کامیاران
 19. تجمع اعتراضی نیروهای نهضت سوادآموزی مقابل آموزش و پرورش
 20. مدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران، گفت که «تقاضای مصرف برق کشور در روز دوم مرداد باز هم جابه‌جا شد و ۷۸هزار و ۱۰۶مگاوات در تاریخ صنعت برق کشور ثبت شد»