صدای آمریکا

 1. تایوان روز چهارشنبه در پی رزمایش‌های نظامی اخیر چین در نزدیکی سواحل این جزیره، از جنگنده‌های پیشرفته «اف ۱۶ وی» خود رونمایی کرد.
 2. بر اساس اعلام دولت کوبا، با هدف رفع کمبود در بازار، از این‌ پس به خارجی‌ها اجازه داده می‌شود که در بازرگانی خرد و کلان این کشور، سرمایه‌گذاری کنند.
 3. نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد حدود نیمی از جوانان ۱۸ تا ۲۹ ساله ایرانی علاقمند به مهاجرت از کشور و زندگی در کشوری دیگر هستند.
 4. مقامات ارشد و رهبران سیاسی عراق روز چهارشنبه از هواداران مقتدی صدر خواستند در «گفت‌وگوی ملی» برای شکستن بن‌بست سیاسی کشور، شرکت کنند.
 5. شهبانو فرح پهلوی با تأکید بر این که مردم ایران خواهان بازگشت پادشاهی پهلوی به کشور هستند، اعلام کرد که او نیز آماده است به ایران بازگردد. اظهارات او با موجی از واکنش‌ها در میان کاربران رسانه‌های اجتماعی روبه‌رو شده است.
 6. کاربران شبکه‌های اجتماعی و برخی از رسانه‌های ایران از «مسدود شدن» کد ورود به برخی از اپلیکیشن‌ها در ایران مانند توییتر و تلگرام خبر می‌دهند.
 7. ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه ما به مسئله برجام از جنبه امنیت ملی نگاه می کنیم گفت: «دولت بایدن در صورت احیای برجام به آن پایبند خواهد بود.»
 8. مردی که با چاقو به سلمان رشدی حمله کرده می‌گوید که به روح‌الله خمینی، رهبر پیشین جمهوری اسلامی، احترام می‌گذارد. او اما مشخص نکرده که آیا از فتوای بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران برای قتل رشدی، الهام گرفته‌ است، یا نه.
 9. انفجار بزرگی در مسجدی در کابل در جریان نماز عصر روز چهارشنبه گزارش شده است که بیم آن می رود که تعداد زیادی کشته یا زخمی برجای گذاشته است.
 10. جاسوانت سینگ چایل ۲۰ ساله، تحت قانون خیانت به قصد «آسیب رساندن به شخص والاحضرت ملکه الیزابت دوم، یا هراساندن اعلیاحضرت» متهم شناخته شد. او همینطور به جرم تهدید به قتل و حمل سلاح تهاجمی متهم شد.
 11. قیمت‌های بالای نفت فشار بر تهران را برای دستیابی به توافق هسته‌ای کاهش داده است، با این حال اگر مذاکرات احیای برجام موفق شود، ایران می‌تواند فروش خود را فراتر از چین، و به خریداران سابق در کره جنوبی و اروپا افزایش دهد.
 12. اگر شما خبرهای روز از آمریکا، ایران و جهان را در بخش شامگاهی دیده باشید، بی‌شک برای مطلع شدن از به روزرسانی‌های آن خبرها و خبرهای تکمیلی باید به سراغ خبرهای شبانگاهی بروید. خبرهای این بخش به تکمیل کردن خبرهای شامگاهی می‌پردازد و ۱۱ شب به وقت ایران به مدت نیم‌ساعت پخش می‌شود.
 13. از شب گذشته یک کارزار اینترنتی در حمایت از مادران داغدار آبان ۹۸ به راه افتاده است. کاربران می‌گویند تنها جرم این مادران که حکومت فرزندان‌شان را در آبان خونین کشت، دادخواهی است و جمهوری اسلامی حتی طاقت شنیدن فریاد دادخواهی یک مادر را هم ندارد. برنامه امشب روی‌خط را اختصاص داده‌ایم به پیام‌های شما برای مادرانی که یا دربند هستند یا سایه سنگین تهدید مقامات را بر سرشان می‌بینند.
 14. وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران می‌گوید فردی را به عنوان «تروریست با دامنه فعالیت فرامرزی» و دارای تخصص «سلاح‌های سنگین» بازداشت کرده است.
 15. پروفسور کاوه مدنی، دانشمند سرشناس ایرانی حوزه آب، به ریاست موسسه آب، محیط زیست، و بهداشت دانشگاه سازمان ملل متحد منصوب شد. او که در سال ۱۳۹۶ برای احراز سمت معاونت سازمان محیط زیست ریاست‌جمهوری به ایران آمده بود، به اتهام جاسوسی بازداشت شد و پس از آزادی ناچار شد ایران را ترک کند.
 16. ترکیه و اسرائیل روز چهارشنبه اعلام کردند که پس از گذشت بیش از چهار سال از فراخواندن سفیران خود، دوباره آنها را در این سمت‌ها منصوب می‌کنند.
 17. اخبار «۹ شب» برنامه خبری صدای آمریکا، هر روز به مدت نیم ساعت تازه ترين خبرهاى جهان و گزارشهاى تحليلى را در قالب یک برنامه تلویزیونی به بینندگان صدای آمریکا ارایه می دهد. «۹ شب»، برنامه‌ای جدید و مشترک از صدای آمریکا و رادیو فردا در صداى آمريكا ۳۶۵ است.
 18. بنا بر اطلاعاتی که یک منبع آگاه روز چهارشنبه ۲۶ مرداد در اختیار بخش فارسی صدای آمریکا قرار داد، محمد نوری‌زاد، زندانی سیاسی، در سومین سال حبس خود بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در بهداری زندان اوین بستری شده و خانواده‌اش از وضعیت او بی‌خبر و نگران هستند.
 19. در حالی که در روزهای گذشته در شهرهای تهران و رشت تبلیغاتی برای برگزاری مراسم تشییع امیر هوشنگ ابتهاج، مشهور به سایه، انجام شده بود،‌ دختر او از روز چهارشنبه از به تعویق افتادن انتقال پیکر او به ایران خبر داد.
 20. وزیر ورزش جمهوری اسلامی ایران می‌گوید نامه فیفا برای حضور زنان به ورزشگاه در رقابت‌های باشگاهی «در حد پیشنهاد» بوده و ایران در حال شناسایی زیرساخت‌ها از جمله شرایط «امنیتی و انتظامی» است.