صدای آمریکا

 1. او قصد دارد طی دیدار وگفت‌و‌گو با محمد بن سلمان، ولیعهد قدرتمند سعودی، طرح صلحی را در مورد جنگ روسیه با اوکراین و بازگرداندن اسیران جنگی از روسیه پیش ببرد.
 2. اعتراضات معیشتی در ایران روز سه‌شنبه هشتم اسفند با تجمع شماری از بازنشستگان کشوری و تأمین اجتماعی در کرمانشاه و اهواز و درخواست‌ها برای «منزلت، رفاه، معیشت،. بیمه کارآمد، و اجرای کامل همسان‌سازی» ادامه یافت.
 3. دفتر کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد اعلام کرد که ارتش اسرائیل جلوی یک کاروان امداد پزشکی را در شهر خان‌یونس در جنوب غزه گرفت، یک امدادگر را باز‌داشت کرد و از دیگران خواست تا لباسهایشان را درآورند.
 4. وزارت خزانه داری آمریکا در اقدامی مشترک با بریتانیا، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همچنین یکی از اعضای حوثی‌های وابسته به حکومت ایران را تحریم کرد.
 5. بر اساس بیانیه‌ای که منبع نزدیک به مذاکرات به رویترز داده است، در مرحله اول طرح پیشنهادی، آتش‌بس ۴۰ روز طول می‌کشد و شامل تبادل زندانیان فلسطینی با گروگان‌های باقیمانده اسرائيلی در غزه به نسبت کلی ۱۰ به یک خواهد بود.
 6. یکی از بزرگترین محاکمه‌های تاریخ جنایی هلند با محکومیت رضوان تقی، رهبر یک گروه مخوف تبهکار در این کشور، به پایان رسید.
 7. کریم محمدی، پدر نرگس محمدی برنده جایزه صلح نوبل که در زندان اوین به سر می‌برد، در حالی که از ملاقات و تماس تلفنی با دخترش محروم بود، در نهمین دهه از زندگی‌اش درگذشت.
 8. گروهی از بیماران مبتلا به «اس‌ام‌ای» و خانواده‌های آنها با مطالبه «تامین دارو» روز سه شنبه هشتم اسفند، در مقابل ساختمان «نهاد ریاست جمهوری» در تهران تجمع کردند.
 9. یک روزنامه چاپ تهران روز سه شنبه هشتم اسفند، در گزارشی از محدودیت‌‏های جدید برای فعالیت کافه‌‏ها و کافه‌های‌‏بازی شهر تهران خبر داد و نوشت که فعالان این صنف درگیر تهدید، اخطار و پلمب هستند.
 10. خبرگزاری ایلنا روز سه شنبه هشتم اسفند، خبر داد که معوقات مزدی نزدیک به ۲۷۰۰ کارگر پیمانکاری و قرارداد مستقیم شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در استان بوشهر پرداخت نشده است.
 11. رئیس سازمان تعزیرات جمهوری اسلامی گفت که شرکت چای دبش، چای فاسد شده وارداتی را که مصرف حیوانی هم نداشت، به دُبی منتقل کرد؛ رنگ و اسانس زد و به عنوان چای خارجی مجددا وارد ایران کرد.
 12. روزنامه «اعتماد» چاپ تهران جزئیات جدیدی از قتل الیاس محمدی، پاکبان ۱۹ ساله شهرداری تهران، منتشر کرد و نوشت که ایم کارگر شهرداری به دلیل آن که ایرانی نبود، بیمه نداشته است.
 13. ارتش اسرائیل اعلام کرد که صبح روز سه شنبه «حدود ۳۵ پرتاب» از خاک لبنان به منطقه کوه «مرون» در شمال این کشور شلیک شد اما به واحد کنترل هوایی ارتش اسرائیل در این منطقه آسیب وارد نشد.
 14. دیدبان ایران نوشت: «شاهد افزایش ۲۴ درصدی مهاجرت پزشکان به آمریکا هستیم و ایران با ۸ هزار پزشک و جراح مهاجر در آمریکا، در رتبه هفتم قرار دارد.
 15. امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، اعلام کرد که در حال حاضر، اتفاق نظر در مورد اعزام نیروی زمینی به اوکراین وجود ندارد. 
 16. شبکه حقوق بشر کردستان نوشت که دو‌ماه پس از «اعدام» سه شهروند کُرد متهم به «جاسوسی برای اسرائیل»، مطلع شده است که آنها پیش از اجرای این حکم، به دست مأموران جمهوری اسلامی «شکنجه» شدند.
 17. مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی از سلامت عمومی ایرانیان، به شرایط دندان در بین مردم پرداخته و نوشته است که طبق آمار رسمی، ۵۵ درصد از اشخاص بالای ۶۵ سال، تمامی دندان‌های خود را از دست داده‌اند.
 18. شماری از تشکل‌های دانشجویی در دانشگاه های ایران در بیانیه‌ مشترکی، انتخابات ۱۱ اسفند را تحریم و اعلام کردند که «رای ما سرنگونی جمهوری اسلامی و پیروزی انقلاب زن زندگی آزادی است.
 19. گروه حزب‌الله لبنان روز دوشنبه هفتم اسفند، اعلام کرد که ۶۰ راکت کاتیوشا را به سمت بلندی‌های جولان شلیک کرده است.
 20. «شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران» متشکل از ۲۴ گروه و انجمن مدنی حقوق بشری و سیاسی در بیانیه ای در آستانه روز جهانی زن هشتم مارس خواستار آزادی تمام زندانیان سیاسی از زندان های جمهوری اسلامی شد.