صدای آمریکا

 1. سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل، شین‌بت، به دنبال کمپین مخالفت با سفر هفته آینده اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل به کشورهای حوزه خلیج فارس، پروتکل‌های امنیتی این سفر را تقویت خواهد کرد.
 2. ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران اعلام کرد از ۲۶ شهریور تا دهم آذر ۴۶۲ نفر در اعتراضات ایران جان خود را از دست داده‌اند که ۶۴ نفر از آنها کمتر از ۱۸ سال سن داشتند.
 3. در روزگاری که تورم معیشت خانوار‌ها را به تنگی نفس انداخته است، بی‌تفاوتی دولت به مشکلات کارگران، آنها را با چالش‌های بیشماری روبرو کرده است و مطالبات معوق کارگری در کنار تورم، روزگار آنها را تلخ و خاکستری کرده است.
 4. بر پایه یک تحقیق گسترده درباره اقدامات تبهکارانه جمهوری اسلامی در خاک کشورهای غربی، نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، قصد داشته است یک نویسنده فرانسوی را ترور کند.
 5. گمانه‌زنی‌ها در مورد حجاب اختیاری بعنوان اولین دستاورد اعتراضات مردمی بالاگرفته است و دادستان کل کشور خبر داد که مجلس و شورای عالی انقلاب در حال کار بر روی مساله حجاب هستند؛ نتایج آن تا ۱۵ روز آینده مشخص خواهد شد
 6. روزنامه هم میهن در گزارشی از افزایش اختلالات روانی بعد از شهریور ماه یعنی همزمان با آغاز اعتراضات در کشور خبر داد. برخی روانشناسان اجتماعی معتقدند این اضطراب اجتماعی که این روزها مشاهده می‌شود شباهت‌های زیادی به وضعیت بعد از سال ۸۸ دارد، با این تفاوت که شدت آن متفاوت‌تر از قبل است.
 7. بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل گفت که جمهوری اسلامی در پنج سال گذشته، حداقل شانزده حمله جداگانه به کشتی‌های بین‌المللی در خلیج فارس و دریای سرخ انجام داده است. گانتز افزود: «در این ماه شاهد حمله به یک کشتی تجاری با استفاده از پهپاد شاهد ۱۳۶ بودیم که از منطقه چابهار در جنوب ایران پرتاب شد.»
 8. گریگوری میکس، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، و دیوید سیسیلین، رئیس کمیته فرعی خاورمیانه، شمال آفریقا و جهانی مبارزه با تروریسم، امروز بیانیه‌ای را در رابطه با رای قوی دوحزبی در مورد محکومیت آزار و اذیت مردم بهائی توسط رژیم ایران منتشر کردند.
 9. اعتراضات ایران نشان‌ می‌دهد که اگر توئیتر نبود چه حقایقی پنهان می‌ماند. در حالیکه مقامات ایران با خشونت بیشتری معترضان را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند، شبکه‌های اجتماعی ابزار مهمی برای ثبت این سرکوبگری‌های مرگبار شده‌اند که اگر قطع شوند، ممکن است راه نجات حقوق بشر را ببندد.
 10.  انتشار آهنگ «خدانور» از بابک امینی و اردوان حاتمی، هنرمند جوان ساکن آلمان با واکنش‌های زیادی در فضای مجازی همراه بوده است.
 11. علی الانصاری، وابسته رسانه‌ای قطر در آمریکا، همکاری امنیتی با جمهوری اسلامی ایران را رد کرد و به فاکس نیوز گفت که «اطلاعات ضبط شده صحت ندارد». اشاره او به فایل صوتی به دست آمده از جلسه نزدیک به دو و نیم ساعته جانشین سازمان بسیج با شماری از خبرنگاران حکومتی است.
 12. جمعی از فعالان حقوق ترکمن‌ها اطلاعاتی را در اختیار صدای آمریکا قرار داده‌اند که حاکی از بازداشت ۳۹ نفر شامل ۱۹ زن و ۲۰ مرد است.
 13. رسانه‌های غرب در گزارش‌های خود در باره ایران و اعتراضات سراسری، صدور احکام اعدام برای معترضان دستگیر شده را پوشش داده‌اند و به پیامد حذف تیم فوتبال جمهوری اسلامی از جام جهانی فوتبال قطر پرداخته‌اند.
 14. روسای جمهوری ایالات متحده و فرانسه روز پنج‌شنبه با صدور یک بیانیه مشترک ضمن حمایت از اعتراضات سراسری در ایران و مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده جمهوری اسلامی در منطقه، بار دیگر بر جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی به بمب هسته‌ای تاکید کردند. 
 15. تازه‌ترین خبرها و گزارش‌ها از اعتراضات در ایران در جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
 16. هم‌زمان با اعتراضات سراسری در ایران،  ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی،  به سنندج سفر کرد و با مقایسه این روزها با وقایع کردستان پس از انقلاب ۵۷ گفت که «مردم» استان کردستان «به دشمنان اجازه جولان نخواهند داد.»
 17. اگر شما خبرهای روز از آمریکا، ایران و جهان را در بخش شامگاهی دیده باشید، بی‌شک برای مطلع شدن از به روزرسانی‌های آن خبرها و خبرهای تکمیلی باید به سراغ خبرهای شبانگاهی بروید. خبرهای این بخش به تکمیل کردن خبرهای شامگاهی می‌پردازد و ۱۱ شب به وقت ایران به مدت نیم‌ساعت پخش می‌شود.
 18. دومین جلسه محاکمه ۱۵ تن از بازداشت‌شدگان اخیر روز پنجشنبه دهم آذر در دادگاهی در استان البرز برگزار شد.
 19. برنامه تبلت با اجرای مسیح علینژاد نگاهی دارد به خبرهای اجتماعی و سیاسی هفته. مصاحبه و گفتگو با مسئولان و مردم. تبلت از خبرهای سیاسی و اجتماعی روز گزارش تهیه می کند و شما هم از جامعه و محیطی که در آن زندگی می کنید می توانید فیلم و گزارش تهیه کنید.
 20. سمپوزیوم «زن، زندگی، آزادی! ایران، شورش یا انقلاب؟» در همبستگی با مردم ایران در ⁧‫کاخ سنای فرانسه و با حضور شماری از مهمترین و تأثیرگذارترین چهره‌های سیاسی این کشور‬⁩ برگزار شد. ⁧‫شهبانو فرح پهلوی و نور، فرزند بزرگ شاهزاده رضا پهلوی، از مهمانان ویژه این نشست بودند.