نوشته شده توسط atabak   
06 بهمن 1390,ساعت 23:13:07

سرمای کشنده به همراه کاهش شديد کيفي و کمي

غذا در زندانهای کشور، بالاخص در زندان گوهردشت کرج

محمد مرداني رئيس زندان گوهردشت کرج زندانيان سياسي را

تهديد کرد، در صورت شدت يافتن تحريم ها،

اولين کساني که بايد بهاي آن را بدهند

شماها (زندانيان سياسي) خواهيد بود.

بنا‌به گزارشات رسيده به ”فعالين حقوق‌بشر و دموکراسي در ايران“ از چند روز گذشته فشارهاي غيرانساني عليه زندانيان سياسي در زندان گوهردشت کرج شدت يافته است. از جمله فشارهايي که عليه زندانيان سياسي بکار برده مي‌شود کاهش زياد کميت و کفيت غذاي زندان مي‌باشد. شام زندانيان سياسي که از يک عدد تخم مرغ و يک عدد سيب زميني و نان بود حذف شده است و در طي چند شب گذشته به‌طور متوالي به جاي آن حلواي 15 گرمي و يک عداد نان ماشيني کوچک و نازک تبديل شده است و به همين نسبت ساير وعده‌هاي غذايي زندانيان سياسي به‌لحاظ کمي و کيفي تقليل يافته است.

از طرفي ديگر در يک اقدام هماهنگ، همزمان با کاهش کميت و کيفيت غذا، فروشگاه زندان که معمولاً غذاهاي کنسروي آن تاريخ منقضي مي‌باشد غذاي کنسروي و ساير کالاهاي ديگر را تا حد زيادي کاهش داده است.

محمد مرداني رئيس زندان گوهردشت کرج پيش از اين زندانيان سياسي را تهديد کرده بود که در صورت شدت يافتن تحريم ها، اولين کساني که بايد بهاي آن را بدهند شماها (زندانيان سياسي) خواهيد بود.

هم‌چنين زندانيان سياسي که در شرايط حاد جسمي به‌سر مي‌برند و به بهداري زندان منتقل مي‌شوند به‌عنوان مثال درصورتي‌که پزشک بهداري زندان در نسخه 30 عدد قرص تجويز مي‌کند به آنها فقط 10 اعدد از آن داده مي‌شود...

لازم به يادآوري است که تماس تلفني زندانيان سياسي از بهمن ماه سال 89 تا به‌حال قطع مي‌باشد و ملاقاتها براي تعدادي از زندانيان سياسي به‌صورت کابيني مي‌باشد درصورتي‌که تعدادي از زندانيان سياسي مانند؛ ارژنگ داودي، لقمان و زانيار مرادي از سال گذشته تا به‌حال هيچگونه تماس تلفني و يا ملاقات با خانواده‌هاي خود نداشتند.  (ارسالی برای سایت جنبش رهائی بخش لرستان از طرف فعالان حقوق‌بشرو دموکراسي در ايران – 5/11/90)