درگیری خونین گلپایگان از یک سرقت مسلحانه جوانانی از مردم گرسنه سرزمینهای لر نشین و به جان آمده در الیگودرز از شهر های لرنشین آغاز شد و با کشته و مجروح شدن بیش از ۱۰ نفر با گروگانگیری راننده سرهنگ یوسلیانی فرمانده ناجا گلپایگان و کشتن دو گروگان دیگر در ویلا شهر اصفهان مهاجمین مسلح که یکی از آنان زن میباشد متواری شده اند.مهاجمین مسلح با ابتکاری غیر قابل تصور نیروهای انتظامی در سه شهر با توجه به کمین گذاری های مختلف ادامه داشته و در پایان طبق اطلائیه نیروهای انتظامی اصفهان متواری هستند و دستگیر نشده اند .

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از صاحب نیوز، ظهر شنبه سرقتی مسلحانه از یکی از بانک‌های شهر الیگودرز در استان لرستان انجام شد و پس از آن مهاجمین مسلح به سمت شهر خمین در استان مرکزی متواری شده و در آنجا با ماموران پلیس درگیر شدند.

 

 

تیر اندازی در شهرستان خمین و گلپایگان توسط سارقین بانک  این مهاجمین مسلح در صبح شنبه ۹۳/۱۰/۶ به یکی از بانکهای شهرستان خمین یورش برده و با کشتن یک نفر متواری میشوند و به سمت استان اصفهان و شهرستان گلپایگان حرکت میکنند که در راه با مامورین نیروی انتظامی مواجه شده و با شهید کردن چهار نفر به حرکت خود ادامه میدهند.
 در کمربندی شهرستان گلپایگان نیز با وجود راه بند و بستن راه توسط نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی شهرستان گلپایگان اقدام به تیر اندازی به صورت رگبار نموده و سه سرباز و دو افسر نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی را با ضرب گلوله به شهادت رسانده و به سمت روستای وانشون حرکت میکنند و مجددا به داخل شهر بر میگردندو یکی از انان که خانوم بوده از ماشین پیاده شده و اقدام به تیراندازی نموده و متواری میشود و چند تن از مهاجمین مسلح که یکی از آنان زن میباشد

زخمی میشوند و دو کادری دیگر به شدت زخمی میشوند به حدی که حال انان وخیم گزارش شده و حتی پای سروان زینلی شش تیر اصابت کرده است.

 

درگیری‌ها به سمت روستای سعیدآباد شهرستان گلپایگان کشیده شده و ماموران نیروی انتظامی پس از ورود سارقان به این شهر با آنها درگیر شدند.

 

در این بین مهاجمین مسلح که یکی از آنان زن میباشد یک دانشجوی گلپایگانی را که از خمین به طرف گلپایگان آمده بود را گروگان می‌گیرند و زمانی که به منطقه مَرغ ـ مرز بین خمین و گلپایگان می‌رسند این گروگان را به ضرب گلوله از ناحیه دست و پا مجروح می‌کنند و بعد از آن به طرف کمربندی آیت‌الله محمدی گلپایگان آمده و با ماموران راهنمایی و رانندگی برخورد می‌کنند و یکی از ماموران راهنمایی و رانندگی را از ناحیه پا مجروح کرده و به سوی خودروی راهنمایی و رانندگی تیراندازی می‌کنند.

 

پس از این ماجرا مهاجمین مسلح با ابتکاری غیر قابل تصور نیروهای انتظامی به خودروی نیروی انتظامی برخورد می‌کنند و محمد هاشمی، جانشین فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان و سرباز وی را به شهادت رسانده و اسلحه و ماشین پلیس را با خود می‌برند.

 

این مهاجمین مسلح با ابتکاری غیر قابل تصور نیروهای انتظامی پس از آن به طرف روستای وانشان خوانسار رفته و در آنجا ماشین پلیس را به آتش کشیده و دو سرباز دیگه را هم مجروح می‌کنند.

 

دو نفر از مجروحان بدحال به بیمارستان اصفهان اعزام شدند و ۵ نفر دیگر در بیمارستان و اتاق عمل هستند.

 

گفتنی است شب گذشته سرهنگ حسین‌زاده، جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان با ورود به گلپایگان و تشکیل شورای تامین شهرستان، مامور رسیدگی به این موضوع شده است.

 

  مهاجمین مسلح و بسیار چابک راننده سرهنگ یوسلیانی فرمانده ناجا گلپایگان و دو نفر از اهالی  روستا  پدر و پسر  را به گروگان گرفته اند .

 

شک و گمانی که وجود دارد در مورد این عمل ضد انسانی که از مهاجمین مسلح با ابتکاری غیر قابل تصور نیروهای انتظامی بوده بعید است در ادامه این عملیات، عوامل انتظامی یک دستگاه وانت نیسان رها شده را در حوالی روستای " در " کشف کردند که در بررسی ها مشخص شد راننده نیسان براثر اصابت گلوله در داخل خودرو کشته شده و جسد فرزند 17 ساله وی نیز در حاشیه جاده کشف شد که احتمال و شک و گمان فقط وجود دارد که تیراندازی و قتل آنان از سوی مهاجمان متصور است.

 

بر اساس آخرین اخبار تا لحظه درج این خبر  آمار کشته شدگان در این حادثه به پنج نفر رسیده و ۷ نفر از جمله گروگان مورد نظر زخمی شده اند نیروی انتظامی همچنان در تعقیب مهاجمین مسلح با ابتکاری غیر قابل تصور نیروهای انتظامی متواری است که یک نفر از آنها کشته شده و دو نفر دیگر با یک دستگاه کامیون حوالی ویلا شهر متواری شده اند.

 

هم اکنون بنابر اخباار منتشر شده  متواری شده اند و پلیس اطلاعات استان اصفهان در تمامی مسیرهای منتهی به شهرستانهای این استان ادامه دارد.

انتهای پیام به جنبش رهایی بخش لر از طرف یاران برای درج در سایت www.lorabad.com