نوشته شده توسط atabak   
12 آبان 1388,ساعت 13:14:31
خسته نباشيد شايد شما هم مثل من تا الان توي خيابون هاي شهرتون باشيد تهران كه خيلي شلوغ بود بخشي از خبرها رو براتون ميفرستم شما هم هرفيلم و عكسي كه داشتيد برام بديد به اميد پيروزي و سقوط اين ديكتاتوري
موفق باشيد.راستي شعار اصلي امروز اين بود كه نه احمدي نه موسوي زنده باد ازادي و برابري
م- اي13 ابانمطلب ارسالی یکی از یاران جنبش رهایی بخش لرستان است و قضاوت را به عهده فرزندان سرزمینهای لر نشین می گذاریم  http://lorabad.com

تلويزيون الحره 13/8/88
 :«4 نوامبر 2009- در تهران پليس بر روي تظاهر كنندگان طرفدار مير حسين موسوي رهبر اپوزيسيون اصلاحي كه در حال شعار دادن عليه دولت محمود احمدي نژاد بودند, آتش گشود. اين اقدام همزمان با تظاهرات هزاران ايراني به مناسبت سالروز اشغال سفارت آمريكا در تهران بود. شاهدان عيني گفتند كه پليس تعدادي از تظاهر كنندگان را در جريان درگيريها دستگير كرده است»
---------------
همزمان با آغاز مراسم 13 آبان در مقابل لانه جاسوسي ، نيروهاي پليس و امنيتي در اطراف دانشگاه تهران مستقر شده اند به گونه اي که حتي در برخي کوچه هاي اطراف دانشگاه نيز ديده مي شوند.
خبرنگار عصرايران همچنين از تقاطع استاد نجات اللهي و کريم خان خبر مي دهد که درگيري هايي در اين تقاطع رخ داده است.
درگيري هايي نيز ميرازي شيرازي ، زير پل کريم خان ، هفت تير و برخي نقاط ديگر شکل گرفته است.در اين درگيري ها از گاز اشک اور نيز استفاده مي شود.
تعدادي نيز در اين درگيري ها دستگير شده اند.
مغازه ها و بانک هاي واقع در مناطق درگيري تعطيل هستند.
هم اکنون مردم بسياري براي شرکت در مراسم ضد استکباري مراسم 13 آبان به سمت سفارت سابق آمريکا درخيابان طالقاني در حرکت هستند.
--------------
گزارش هاي رسيده از تهران از درگيري شديد نيروي انتظامي و لباس شخصي ها با مردم در نقاط مختلف شهر حکايت دارد. اين در حالي است که مراسم دولتي 13 آبان ساعاتي پيش به اتمام رسيده است.
خبرنگاران جرس از درگيري مقابل خوابگاه دانشجويان پلي تکنيک خيابان به آفرين؛ کريمخان بين وليعصر و خيابان حافظ خبر داده و اوضاع را در ميدان هفت تير، خيابان کريمخان و ميدان وليعصر بسيار متشنج گزارش کرده اند.
اين گزارش مي افزايد با تشديد درگيري ها، مردم به سمت ميدان ونک در حال حرکت هستند.
از سوي ديگر محمد تقي کروبي پسر مهدي کروبي خبر ضرب و شتم پدرش در مراسم امروز را مورد تاييد قرار داده و گفته است که نيروهاي انتظامي مستقيم به سوي مهدي کروبي گاز اشک آور شليک کرده اند. او برخورد صورت گرفته با مهدي کروبي در مراسم امروز را تلاش براي ترور وي عنوان کرده و گفته است حاکميت مسول چنين اتفاقي است.
خبر ديگر از ضرب و شتم دکتر حبيب الله پيمان و همسرش مرضيه مرتاضي حکايت دارد. شاهدان عيني ضرب و شتم دکتر پيمان را شديد گزارش کرده اند.
------------
وقتي دولت ارتباطات را قطع كرد بنظر مي‌رسد كه خبرگزاري ايلنا قرباني جدي آن شده است. ايلنا ساعتها نتوانست سايت خود را به دليل اختلالهايي كه حول ميدان انقلاب پيش آمده بروز كند.
1345 - بنابراين به سر كروبي چه آمده است؟ پسر كروبي به راديو فردا گفت نيروهاي پليس نگذاشتند پدرش به ميدان هفت تير نزديك شود. دو نفر از محافظين او و بسياري از مردم مجروح شدند. پليس به سمت كروبي و مردمي كه در اطراف او بودند نارنجكهاي گاز اشك‌آور شليك كرد. يكي از محافظين او كماكان بستري است. تقي كروبي گفت پدرش درعينحال به خانه برنگشته و به ساير نقاطي كه تظاهرات بود رفت.
-------------
قزوين ساعت 1300: امروز ازحدود ساعت 1000تا 1200 درپارك شقايق دانشجويان دانشگاههاي قزوين و نيز ساير مردم تجمع داشتند. تعداد جمعيت حدود 2000 نفر بود
تهران ساعت 1400:خيابان زركش توسط نيروي انتظامي بسته شده در خيابان شمالي مجموعه شيرودي 2 اتوبوس گذاشتند و حدود 50 نفر را دستگير كرده و به همه آنها چشمبند زدند. تعداد 400 الي 500 بسيجي آن خيابان را در دست دارند.
تهران7 تير ساعت1400: بنابه گزارشات رسيده يورش وحشيانه عليه مردم بي دفاع در ميدان 7 تير و ساير نقاط تهران ادامه دارد و تا به حال منجر به زخمي شدن دهها نفر شده است و تعداد زيادي نيز دستگير شده اند.
مردم قسمت شمالي ميدان 7 تير را بطور کامل در دست گرفته اند و قسمت جنوبي آن در اشغال نيروهاي سركوبگر است. نيروهاي انتظامي با باتوم به سر و صورت مردم بي دفاع مي زنند و عليرغم اينکه چهره مردم غرق خون است و تعداد زيادي از مردم زخمي شدند حاضر به ترک محل تجمع نيستند و به اعتراضات خود ادامه مي دهند.
تهران ساعت 1430: سمت ميدان آرژانتين در اثر شليک هوايي به ساختمانهاي اطراف از جمله برج بانک ايران ونزوئلا آسيب رسيده است . گلوله به طبقه چهارم برخ خورده و جو آرژانتين به شدت ملتهب است. . حراست بانک همه را تهديد ميکند که حق انتقال اين خبر را نداريد.
حوالي ساعت 1300 , در ميدان آرژانتين, موتورسوارها با كابل جمعيت تظاهركننده را مي زدند و آنها را پراكنده مي كردند.
تهران ساعت 1500 :يك شاهد عيني گفت من در خيابان انقلاب , چهارراه ولي عصر و ميدان ولي عصر , ميدان هفت تير , خيابان هاي كريم خان , طالقاني و انشعاب هاي اين خيابان ها بودم . در خيابان زرتشت شايد حدود 500 نفر را مصدوم كردند .درتمام خيابان ها جمعيت معترض بسيار زياد بود .

----------------
مهدي کروبي قبلا نيز هدف حمله طرفداران دولت قرار گرفته است
مهدي کروبي و حبيب الله پيمان هنگام شرکت در راهپيمايي 13 آبان مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند.
نزديکان مهدي کروبي، دبيرکل حزب اعتماد ملي، گفته اند که آقاي کروبي که براي شرکت در راهپيمايي روز 13 آبان به سوي ميدان هفت تير حرکت مي کرد، مورد حمله قرار گرفت و زخمي شد.
به گفته آنان، مهاجمان از ماموران نيروي انتظامي بودند که به سوي آقاي کروبي و کساني که اطراف او بودند گاز اشک آور هم شليک کردند و محافظان او و تعداد از مردم را زخمي کردند.
آقاي کروبي، که به دليل اصرار بر پيگيري اتهامات بدرفتاري و تجاوز به بازداشت شدگان وقايع پس از انتخابات هدف انتقاد شديد طرفداران دولت بوده، پيش از اين نيز در جريان حضور در مجامع عمومي هدف حمله قرار گرفته است.
از جمله حدود دو هفته پيش، افرادي، که گفته شد از ماموران حراست نمايشگاه بودند، هنگام بازديد مهدي کروبي از نمايشگاه مطبوعات او را هدف حمله قرار دادند و زخمي کردند.
همچنين، حبيب الله پيمان، نيز در جريان تظاهرات روز چهارشنبه مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

ماموران دولتي با باتوم به حبيب الله پيمان حمله کردند
آقاي پيمان، که از شخصيت هاي موسوم به ملي مذهبي است، در مصاحبه با بي بي سي گفته است که هنگام حرکت به سوي ميدان هفت تير، ماموران مجهز به باتوم به مردم حمله کردند و در اين حمله، ضرباتي به سر و چشم او وارد شد.
وي گفته است که يکي از همراهان او نيز در اثر ضربه باتوم به سرش تا مدتي بيهوش بود.
آقاي پيمان افزوده است که نيروهاي ويژه به هرکس که قصد خارج شدن از ميدان هفت تير را داشت، حتي کساني که شعاري هم نمي دادند، حمله مي بردند و آنان را زير ضربات باتوم مي گرفتند.
در مورد برخورد ماموران دولتي با راهپيمايان روز 13 آبان، سايت تغيير، متعلق به حزب اعتماد ملي نوشته است که در حاليکه هزاران تن از مردم براي راهپيمايي از ميدان هفت تير به سوي سفارت سابق آمريکا تجمع کرده بودند 'توسط نيروهاي لباس شخصي و يگان ويژه سپاه به صورت وحشيانه سرکوب شدند.'
براساس اين گزارش، نيروهاي سپاه پاسداران به صورت پياده و سوار بر موتور با باتوم، گاز اشک آور و گاز فلفل به مردم حمله مي کردند و به شليک تير هوايي مبادرت مي ورزيدند.
اين وبسايت خيابان مطهري، بهشتي، کريم خان زند، مفتح، ميدان آزاد، تقاطع طالقاني و فلسطين، نجات اللهي، قائم مقام فراهاني را از نقاط ديگر تجمع و راهپيمايي مردم گزارش کرده و رسانه هاي دولتي را متهم ساخته که 'تمام تلاش خود را براي کوچک جلوه دادن عظمت مليت ايران' به کار گرفته اند.
-----------------
 دستگير شدگان شامل مادر ندا سلطان, دانشجويي كه در ژوئن بر اثر شليك كشته شد و سمبل تظاهرات گشت نيز مي باشد.

---------
حدود 200 الي 300 نفر در مركز رشت به سمت دانشكده علوم پايه جمع شده بودند كه نيروي انتظامي و ماموران سركوبگر به آنها حمله وآنها رامتفرق كردند مجددا جمعيت به سمت شهرداري جمع شدند وشعارهاي ضد حكومتي دادند اما ماموران سركوبگر با باتوم برقي به آنها حمله كرده وشديدا دركمال بي رحمي مردم را با توم برقي مورد ضرب وشتم قرار دادند

- درگيريهاي شديد در آبرسان تبريز. دانشجويان دردانشگاه تحصن و اعتراض کرده اند

- مردم زاهدان هم همپا با مردم آزاده تهران وساير شهرهاي ميهنمان عليه دولت كودتا به پا خواسته اند . درميدان آزادي زاهدان تعدادي ازمردم تجمع كرده و دردستشان پلاكاردهايي كه حاوي شعارهاي ضد نظام و اعتراضي است دردست دارند, همچنين در دانشگاه سيستان دانشجويان دانشكده شيمي حدود 200-300 نفر تجمع كردند
- درگيريهاي گسترده اي در رشت، شيراز، مشهد، اراک و اصفهان گزارش ميشود
--------------
درگيري در خيابان بهشتي در تهران بين اصلاح طلبان و نيروهاي امنيتي ادامه دارد.
درگيري در خارج از دانشگاه تهران ادامه دارد و سپاه پاسداران وارد شده است»

-----------------
خبرگزاري فرانسه 13/8/88
عنوان خبر : درگيري خشونت بار پليس و تظاهركنندگان در تهران
 
متن خبر :«خبرگزاري فرانسه - 4 نوامبر- تهران - روز چهارشنبه, پليس ايران براي شكستن تظاهرات اپوزيسيون در مركز تهران از گاز اشك آور و باتون استفاده كرد,در همين حال جمعيت بزرگي تظاهرات پر سروصدايي در سالگرد اشغال سفارت امريكا در 30 سال قبل برگزار كردند....
شاهدين گفتند ، در ميدان هفت تير در مركز تهران جايي كه گروههايي از حاميان اپوزيسيون جمع شده بودند تا دست به اعتراض بزنند, درگيريهاي خشونت آميزي رخ داد.
در ميدان هفت تير در مركز تهران هنگامي كه پليس ضد شورش كه به باتون و گاز اشك آور مسلح بود به داخل جمعيت چند صد نفره تظاهركنندگان حاميان اپوزيسيون وارد شد درگيريها صورت گرفت.
تظاهركنندگان كه شعار ” مرگ بر ديكتاتور” سر مي دادند از متفرق شدن خودداري كردند و دهها نفر از آنان دستگير و يا مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.
گروههايي از تندروهاي هوادار دولت نيز در اين ميدان تجمع كرده و شعار ” مرگ بر امريكا ” مي‌دادند.
وب سايت اپوزيسيون به نام Mowzcamp.com گزارش كرد كه مهدي كروبي رهبر اپوزيسيون در ميان تظاهركنندگان در ميدان هفت تير (ميدان رضايي ها ) حضور داشت ولي بعد از اينكه او و هوادانش مورد هجوم تندروها قرار گرفتند بسرعت محل را ترك كردند.
اين مساله مستقلا در حال حاضر قابل تائيد نيست.
بنا به گفته شاهدان عيني، دورتر از ميدان هفت تير هواداران اپوزيسيون در تعداد چند صد نفره ، ... در تجمعات گروه‌هاي كوچك در تعداد زيادي از گوشه خيابانها و جاده‌هاي كناري تجمع كرده بودند. آنها كه عمدتا تظاهركنندگان جوان بودند با برگزاري تظاهراتهاي كوتاه در حالي كه شعار ”مرگ بر ديكتاتور ” و ” يا حسين مير حسين ” مي‌دادند هنگامي كه پليس سعي در متفرق كردن آنها مي‌كرد به يك محل جديدي نقل مكان مي‌كردند.
شاهدان گفتند تمامي مركز شهر بصورت يك محل و صحنه ” بازي موش وگربه ” بين پليس سوار بر موتورسيكلتها و تظاهركنندگان جوان در آمده بود .
بر اساس گزارش خبرگزاري ايرنا تظاهركنندگان منابع اشغال را آتش زده و به اتوبوسها حمله كرده و شيشه آنها را مي‌شكستند. ايرنا گفت در درگيريها دو پليس زخمي شده و به بيمارستان منتقل شدند.....
شاهدان عيني گفتند تا اواسط بعدازظهر خيابانهاي تهران دوباره آرام شدند و مردمي كه در تظاهراتهاي مختلفي شركت كرده بودند به خانه‌هاي خود برگشتند.
ولي تعداد زيادي از نيروهاي امنيتي كماكان در وضعيت آماده در خيابانها باقي مانده‌اند....
----------------
گاردين، 4 نوامبر2009 - نوبه‌يي تا ساعت 1400 - …
1345 - باراك اوباما طي اطلاعيه‌يي در مورد ايران گفت سي سال است ما مي‌شنويم كه حكومت ايران عليه چه چيزي است اما سؤال اين است كه ايران از چه آينده‌يي براي خودش حمايت مي‌كند. در اين اطلاعيه آمده كه بر دولت ايران است كه تصميم بگيرد مي‌خواهد باز هم به گذشته چشم بدوزد يا اينكه درب را براي فرصتهاي بزرگتر و سعادت و عدالت براي مردمش باز نمايد.
1347 - محمد تقي كروبي پسر كروبي طي مصاحبه‌يي با راديو فردا گفت به پدرش بطور مستقيم گاز اشك‌آور شليك كرده‌اند.
----------------
اختلال در سرويسهاي پست الکترونيک و پيام رسان
 
متن خبر :«« 4 نوامبر 2009 - امکان استفاده از برخي از سرويس هاي عمومي و رايگان پست الکترونيک و پيام رسان در برخي از سرويس دهندگان اينترنت (ISP) و سرويس دهندگان اينترنت پرسرعت (ADSL) تهران با اختلالاتي مواجه شده است.
به گزارش آژانس خبري فناوري اطلاعات و ارتباطات (ايستنا) از صبح امروز و تا زمان مخابره اين خبر استفاده از سرويس هاي عمومي ايميل نظير ياهو، Gmail و همچنين اتصال به سرويس هاي پيام رسان مرسوم نظير ياهو مسنجر و Gtalk در برخي از سرويس دهندگان اينترنت تهران با اختلالات شديدي مواجه است.
درحال حاضر در بخش پشتيباني مشترکين وب سايت يکي از شرکتهاي ارائه دهنده خدمات اينترنت پرسرعت ADSL اين پيام درج شده است: 'در حال حاضر افت سرعت شديد در مشاهده ايميل ها و مسنجرها از سمت مخابرات وجود دارد و زماني براي رفع آن اعلام نشده است'.

----------------
دانشجويان دانشگاه اهواز از ساعت نه صبح تجمع نموده و به شعار دادن عليه احمدي نژاد پرداختند دانشجويان از دانشكده هاي مختلف دسته دسته در محيط دانشگاه به هم مي پيوستند ولي اجازه خارج شدن از دانشگاه را به آنها ندادند.
خرم آباد ساعت 1430: در جلو مصلاي خرم آباد تعدادي جمع شده و از بلند گوها شعار بخش ميشد كه مرگ بر آمريكا
مردم هم جواب مي دادند مرگ بر روسيه جو امنيتي شهر خيلي بالا و بسيج و نيروي انتظامي بيرون ريخته بودند و مستمر كنترل مي كنند و اصلا اجازه فيلم برداري نميدهند.
شيراز 1245: در ميدان پرديس دانشگاه شيراز درگيري است و شماري ازمردم زخمي شدند دراين درگيري 20نفردستگير شدند ,.
لاهيجان ساعت 1300: تجمع مردم از صبح از طرف دانشگاه آزاد و پيام نور لاهيجان برگزار شد جمعيت حدود 500 نفر بودند مردم شعارهاي اعتراضي داده و در خيابان شهدا و خيابان آزادگان تظاهرات كردند تظاهرات تا ساعت 1300 ادامه داشت
تبريز- آبرسان 1300:بيش از 10هزار جمعيت جمع شدند كه هنوز نتوانستند جمعيت را متفرق كنند و مردم به صورت آرام در حال حركت هستند . همچنين در داخل دانشگاه سراسري تبريز بالغ بر چند هزار دانشجوي معترض تحصن کرده اند.
در ساعت 11 صبح روز چهارشنبه در حالي که مراسم حکومتي روز 13 ابان در شاهچراغ تحت تدابير شديد امنيتي به پايان رسيده بود تظاهرات مردم درميدان نمازي و ارم شيراز و دانشجويان در ميدان پرديس ادامه يافت که ناگهان جمعيت مورد هجوم بسيار گسترده بيش از 50 موتورسوار نقاب دار قرار گرفت. بدليل کوتاهي مسير و فاصله بين اين دو ميدان مردم از هر دو طرف در محاصره قرار گرفتند که در اثرآن اقدام به فرار کردند.
.در همين حال تعدادي از دانشجوياني که پلاکاردهاي دست سازي به همراه داشتند سريعا دستگير شدند که همين امر و مقاومت مردم, درگيري را تشديد کرد.
شعار هاي دانشجويان موجب شليک هوايي و ضرب و شتم آنان گرديد که در اين ميان بيش از 20 نفر دستگير شدند. در اثر حمله ضد شورش به يک دانشجو که مشخص نشد با چه وسيله اي بود پيراهن وي پاره و غرق در خون شد که وي توانست از دست ماموران بگريزد .اما يک زخمي ديگر را که با سر و صورت خونين افتاده بود مردم قصد نجات داشتند که با موتور پليس نقاب دار ضد شورش از محل دور شد.
هم اكنون اينترنت جيميل ياهو و هات ميل همگي فيلتر هستند وامكان اطلاع رساني را ازمردم گرفته اند .
تكميلي تظاهرات تبريز ساعت1400:
براي هر يك نفر 10 تا لباس شخصي هست . چند پسر 16 17 ساله بسيجي سلاح شليک اشک آور داشتند جمعيت زيادي ازمردم در آبرسان هستند. تجمع كنندگان از ساعت 11:19 دقيقه شعار ها شروع شد .
تظاهرات تا در ورودي هتل تبريز هم ادامه داشت که با تنگ شدن پياده رو ، مامورين و بسيجي ها مثل مور و ملخ بين مردم آمدند.
يک خانم تقريبا 28 - 30 ساله با يک لباس شخصي شديدا درگير شد و بقيه بسيجي ها به طرز وحشيانه اي به سمت وي حمله کرده و وي را به سمت حياط هتل هل دادند .
افرادي که مشغول به عکس برداري و فيلم برداري از چهره ها بودند( لباس شخصي ها ) ، به ده ها نفر ميرسيد .
در چند ثانيه ، تمام خيابان پر از موتور سوار ،اتومبيل هاي يگان ويژه و مامورين انتظامي شد .
يك نفر قصد کمک به دوست ديگرش را داشت ، توسط بسيجي ها دستگير شد و مستقيما به سمت چشمانش اسپري فلفل زدند . تا جايي که صداي فرياد آن جوان تا صد ها متر هم به گوش ميرسيد .
بلافاصله ،نيروهاي لباس شخصي با هجوم به سمت مردم و مخالفين و معترضين ، نزديک به 8 نفر از جمعيت را به زور باتوم و لگد و اسپري ، داخل حياط هتل بردند و در هاي ورودي را بستند .
وضعيت جسماني آن خانم ، و دو نفر از آقايان بشدت وخيم بود .

تهران ساعت 1130: در ميدان رضايي هاي شهيد تا خيابان وليعصر مرگ بر ديكتاتور ادامه دارد
و دو راهي يوسف آباد مردم كارزاري درست كرده اند و نيروهاي رژيم را ديوانه كرده اند
نترسيد نترسيد ملت بي شكستيم
دولت كودتا استعفا استعفا
تهران ساعت 1400:از تقاطع مطهري- وليعصر به سمت ميدان ونك جمعيت در دسته هاي 4-5 هزار نفر پراكنده شدند ولي شعار ها برعليه به خامنه اي و مجتبي است ،نيروهاي سركوبگر گاز اشك آور شليك ميكنند از ساعت 1330 برروي مردم شليك ساچمه اي كردند .
آتش درست كرده اند
تهران ساعت 1400: يك شاهد عيني گفت جمعيت خيلي زياد آمده بودند در حوالي ميدان هفت تير , خود خيابان طالقاني ,سمت حافظ و قائم مقام فراهاني و خيابان مفتح انبوه حضور مردم معترض را ديده ميشد . از طرف ديگر رژيم هم به شدت اقدام به شليك هوايي , شليك گازآشك آور ميكرد .
مردم خيلي خوب راه ها را بسته بودند متروها تعطيل بود . نيروي امنيتي و انتظامي و پليس هم زياد بود مناطق مركزي تهران مثل شهر اشغال شده بود .
------------------
سايت راديو فرانسه 13/8/88
عنوان خبر : زد وخورد ميان تظاهرکنندگان و نيروهاي امنيتي در تهران
 
متن خبر :«« 4 نوامبر 2009 - به قلم : واسع محسن
در سي امين سالروز اشغال سفارت آمريکا در تهران، زد و خورد هايي ميان تظاهر کنندگان حامي رهبران اصلاحگرا و مقامات امنيتي ايران روي داده است.
همزمان با سي امين سالروز اشغال سفارت آمريکا در تهران که با اشتراک نمايندگان و طرفداران دولت ايران و همراه با شعار هاي ضد آمريکايي آغاز شد، صد ها تن از مخالفان محمود احمدي نژاد و معترضين به نتايج انتخابات اخير در ايران دست به راهپيمايي و تظاهرات جداگانه در خيابانهاي تهران زده و با نيروهاي امنيتي درگير شده اند.
به گزارش خبر گزاري رويترز، در گيري ميان تظاهر کنندگان طرفدار مير حسين موسوي و مهدي کروبي و نيروهاي امنيتي ايران هنگامي روي داد که تظاهر کنندگان عليرغم اعلام ممانعت هرگونه گردهمايي 'غيرقانوني' از جانب رژيم ايران، در خيابانهاي تهران گرد هم آمدند و به دادن شعار هاي ضد رژيم ايران و رئيس جمهور اين کشور محمود احمدي نژاد پرداختند.
گزارش مي رسد که شماري از دانشجويان دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتي شريف که از اولين ساعات بامداد براي تظاهرات آماده مي شدند تلاش کرده اند تا در خيابانهاي طالقاني و مفتح به تظاهرات کنندگان بپيوندند اما با ممانعت نيروهاي امنيتي مواجه شده اند.
شاهدان عيني اين تظاهرات به خبر گزاري رويترز گفته اند که پليس با تظاهرکنندگاني که شعار هاي 'الله اکبر'، 'مرگ بر ديکتاتور' و ' تا احمدي نژاده، هر روز همين بساطه' ميدادند درگير شده و براي متفرق کردن آنان با باتوم به آنان حمله کرده است.
بگفته يکي از اين شاهدان عيني پليس در حمله به تظاهرکنندگان که شمار شان به چندين هزار نفر ميرسد از گاز اشک آور نيز استفاده کرده است.
گفته ميشود صد ها تن از نيروهاي امنيتي ايران براي جلوگيري از تظاهرات طرفداران مير حسين موسوي و مهدي کروبي در خيابانهاي اصلي تهران و در اطراف سفارتخانه هاي بريتانيا و روسيه مستقر شده اند.
بگزارش سايت موج سبز آزادي، مهدي کروبي، يکي از رهبران اصلاحگرا به جمع تظاهرکنندگان در ميدان هفت تير پيوسته است.
مير حسين موسوي و مهدي کروبي، دو تن از رهبران اصلاحگراي مخالف رژيم ايران از طرفداران خود تقاضا کرده اند تا بمناسبت سي امين سالروز اشغال سفارت آمريکا در تهران به خيابانها ريخته و بر ضد حکومت محمود احمدي نژاد دست به تظاهرات بزنند. مخالفان رژيم گفته اند تصميم دارند مراسم امروز اشغال سفارت آمريکا در تهران را به ' 'سبز ترين روز سال' بدل کنند.
------------------
تلويزيون الجزيره 13/8/88
عنوان خبر : -
 
 :«4 نوامبر 2009- ملحم ريا، خبرنگار الجزيره: لحظاتي قبل مطلع شدم كه تجمعات متفرقه همراه با درگيريهايي مشخصاً از ميدان وليعصر تا ميدان 7تير ادامه دارد. اين تجمعات طبعاً از طرفداران اپوزيسيون هستند. طرفداران اپوزيسيون منابع زباله را به آتش كشيده و به سوي نيروهاي امنيتي سنگ پرتاب مي‌كنند. در مقابل پليس تلاش مي‌كند كه تجمع كنندگان و تظاهركنندگان را با باتون و گاز اشك آور پراكنده كند. همچنين تعدادي از طرفداران اپوزيسيون دستگير شدند. اما در طرف مقابل و تصوير ديگر همچنين تجمع طرفداران رئيس جمهور محمود احمدي نژاد بوده و تظاهركنندگان شعارهايي در حمايت از احمدي نژاد رئيس جمهور و همچنين رهبر ايران آيت الله علي خامنه‌اي سر مي‌دادند. تظاهركنندگان همچنين شعارهايي در محكوميت دولتهاي آمريكا و اسرائيل سر دادند.
نكته مهم و اصلي اهداف اپوزيسيون از برگزاري تظاهرات در اين روز است، يعني به رغم اين كه مطلع بودند كه پيشاپيش آمادگيهاي سياسي و امنيتي نيروهاي امنيتي يا سپاه پاسداران انقلاب براي مقابله شديد و قاطعانه با چنين تظاهراتي وجود دارد، با برگزاري اين تظاهرات پيام پايداري مي‌دهند كه به رغم اين آمادگيها تظاهرات ادامه دارد. پيام دوم تلاش براي اعمال فشار بر روي حاكميت ايران جهت تغيير رفتارش با اپوزيسيون و به رسميت شناختن اپوزيسيون به عنوان اپوزيسيون سياسي است. پيام ديگر آزاد كردن زندانياني كه در جريان حوادث بعد از انتخابات رياست جمهوري اخير دستگير شده بودند. نكته ديگر كنار گذاشتن صحبتهاي تهديد آميزي عليه ميرحسين موسوي و مهدي كروبي است يعني تهديداتي كه بعد از اينكه وي يك نامه به هاشمي رفسنجاني فرستاد و در آن برخي دستگاههاي امنيتي را متهم به تجاوز به برخي زندانيان كرده بود، به او شده بود و گفتند كه تلاش ميشود كه از اينها يك برگ بر عليه نيروهاي اپوزيسيون استفاده كنند ولي دولت بايد كه به اين اپوزيسيون اعتراف كند و اجازه بدهد كه به شكل قانوني تجمعات داشته باشد واجازه بدهند كه رهبران اپوزيسيون بتوانند با هوادارانشان ارتباط داشته باشند.
اما تصوير ديگري هست و از سوي شخصيتهاي بالاي ايراني تلاش مي‌شود كه آشتي محقق شود. گفته مي‌شود مهدوي كني و عسكراولادي در اين رابطه اقدام مي‌كنند. اما اين تلاشها با محافل سياسي طرفدار احمدي نژاد روبروست كه مي‌گويند هرگونه آشتي بايد زير سقف ولي فقيه صورت گيرد و نه خارج از آن»
----------
 يك شاهد عيني ديگر به نام مجيد كه در تجمع اعتراضي امروز در حوالي ميدان هفت تير حضور داشته از مشاهدات خودش در گفتگويي با همكارم هانا كاوياني گفته
شاهد عيني: درگيريهاي خيلي پراكنده يي هست الان سمت خيابان ايرانشهر به سمت كريمخان, به سمت بالا, سمت ايرانشهر شمالي, خيلي شلوغه. يعني وضعيت خيلي خرابه. گاز اشك آور زدند, تيراندازي هوايي كردند. چند نفر دستگير شدند. از جمله يك خانمي جلوي خود من مورد ضرب و شتم خيلي شديد قرار گرفت. عده يي هم هستند الان كه همينطور وايستادند بلاتكليف. معلوم نيست مي خوان چيكار كنند
سؤال: اين درگيريها به چه دليل صورت گرفته؟ مردم شعار مي دادند يا حركتي كرده بودند, كسي باهاشون درگير شده؟
جواب: اينها به دليل اين كه مردم به سمت ميدان هفت تير راهپيمايي مي كردند, به سمت ميدان هفت تير مي رفتند, نيروهاي امنيتي هم هستند, بيشتر بسيج و پليس ضدشورشن كه با مردم درگير مي شوند. مثل بازيهاي كامپيوتري شده. مرحله به مرحله خيابان به خيابان كه مي ري جلوتر سخت تر مي شه. يك جايي هست كه ديگه واقعاً امكان عبور نيست به خدا.

----------------
 چند خبر كوتاه از تظاهرات _ 1115
 
متن خبر :«« 4 نوامبر 2009 - تجمع سبزها در شيراز ـ0 کليک
greenman-green.blogspot.com
شيراز فلکه دانشجو بسيار شلوغ هست و مردم هم اونجا جمع شدند هر کس ميتونه بياد بسمت فلکه دانشجو
----------------------
گزارش لحظه به لحظه گاردين از راهپيمايي 13 آبان: بازگشت مردم معترض به خيابان ها ـ0 کليک
guardian.co.uk
جنبش معترضين عليرغم تهديدات حکومت امروز در 30امين سالگرد تسخير سفارت امريکا به خيابانها آمده اند. اين صفحه به طور اتوماتيک هر دقيقه آپديت شده و گزارشات را به صورت لحظه اي منتشر مي کند. ساعت 7 و 35 دقيقه: ميدان هفت تير: پرتاب گاز اشک اور به سمت مردم....
----------------------------
مادر من از هفت تير زنگ زد و ميگه هر کس نماد سبز داره رو باطناب گروهي ميبندن و سوار ماشين ميکنن“.
bahmanagha.blogspot.com
10:50 - اين اي‌ميل به دستم رسيده: ”مادر من از هفت تير زنگ زد و ميگه هر کس نماد سبز داره رو باطناب گروهي ميبندن و سوار ماشين ميکنن“. جرس و موج سبز آزادي هم از برخورد نه چندان شديد با مردم در هفت تير و خيابان‌هاي اطراف خبر داده‌اند.
-------------------
 سيستم تلفن همراه در تهران از ساعتي پيش دچار اختلال شد.
به گزارش موج سبز آزادي، از ساعتي پيش امکان برقراري تماس با تلفن همراه در مسيرهاي راهپيمايي دچار اختلال شده است. راهپيمايان امکان برقراري تماس تلفني در مسيرهاي راهپيمايي را ندارند. درگيري‌ها در مسير خيابان هفت تير به سمت مفتح همچنان ادامه دارد. همچنين اخبار دريافتي حاکي از آن است که مهدي کروبي توسط کودتاگران به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت و با همراهي محافظان خود صحنه درگيري را ترک کرد.

-----------------
گزارش‌ها حاکيست که محافظان آقاي کروبي براي حافظت از جان وي، او را از منطقه خارج کرده‌اند. همچنين مراسم دولتي سيزده آبان دقايقي قبل پايان يافت.
يکي از افرادي که امروز در ميدان هفت‌تير تهران حاضر شده بود در گفت‌وگو با خبرنگار مردمک گفت براي متفرق کردن مردم به ميزان قابل توجهي از گاز اشک‌آور در ميدان هفت‌تير تهران استفاده شد. اين فرد همچنين از بازداشت گسترده تظاهرکنندگان و انتقال آنها به مسجد الجواد واقع در ضلع شرقي ميدان هفت‌تير داد.
همزمان با پخش سخنراني غلامعلي حداد عادل از شبکه خبر صداي مرگ بر ديکتاتور هواداران جنبش سبز نيز شنيده مي شود. به گزارش خبرنگار جنبش راه سبز، صداي مرگ بر ديکتاتور هر از چندگاه در ميان سخنان حدادعادل که به طور مستقيم از شبکه خبر پخش مي شود شنيده مي شود.
سايت ترافيک تهران که به صورت منظم وضعيت ترافيک شهر را منتشر مي‌کند در ساعت 12 ترافيک سنگين و اختلال در حرکت را در بسياري از خيابان هاي مرکزي شهر تهران نمايش مي داد.
با توجه به اينکه تهران معمولا در حوالي ظهر شاهد ترافيک‌هاي سنگين نيست، آمار سايت ترافيک تهران مي‌تواند گوياي محورهاي ديگري و حضور مردم در خيابان‌ها باشد.
-------------------
گزارشهاي متعدد خبري از تهران حاكي از آن است كه مسيرهاي منتهي به ساختمان سفارت آمريكا مملو از جمعيت و نيروهاي انتظامي و امنيتي است. دقايقي پيش با يكي از دانشجوياني كه در تظاهرات امروز شركت كرده و مورد ضرب و شتم قرار گرفته گفتگويي داشتم.
دانشجو: بين مردم و نيروهاي بسيجي درگيري شد, مردم (نامفهوم) مي كردند ولي انها با گاز اشك آور به مردم مي زدند. كساني كه حالشان بد شد و مضروب شدند خيلي زيادند, حالا نمي دانم كسي مرده يا نه. ولي باتون را هر جايي مي زدند (نامفهوم) همه را دارند مي زنند. تو خيابان قائم مقام كه دست مردم افتاد.
سؤال: الان شرايط به چه صورت است؟
دانشجو: مردم اينجا دارند سعي مي كنند حالشون بهتر بشه. تعداد زيادي از مردم باتون به سرشان خورده و سر و صورتشان خونيه و اصلاً نمي توانم بگويم چه تعدادي از مردم (نامفهوم)
سؤال: دقيقاً درگيري چه جوري آغاز شد و نقطه درگيري چي بود؟
دانشجو: توي خيابانها تعداد سبزها آنقدر زياد بود كه توانستند خيابانها را قرق بكنند و شعارهاي خودشان را پيش ببرند. از سمت جنوب ميدان هفت تير يواش يواش نيروهايي كه از طرف حكومت آمده بودند به سمت مردم آمدند. اين اومدن اونها از سمت پايين و آمدن مردم از سمت بالا به پايين بود كه فقط يك خيابون بودش كه اونهم خيابون كريمخان بود كه فقط يك خيابان بينشان فاصله داشت و انهم خيابان كريمخان هستش در واقع نبش قائم مقام هستند كه آنها وارد قائم مقام شدند و سعي كردند نزديكتر بشوند سطل اشغال براي دفاع از خودشان آتش زدند كه آنها نتوانند حمله كنند, اما آنها به يكباره با موتورهاشان هجوم آوردند و حمله را شروع كردند.
سؤال: نيروي انتظامي با مردم درگير شد يا نيروهاي بسيجي و لباس شخصي بودند كه بيشتر با مردم درگير مي شدند.
جواب: نيروهاي انتظامي فقط ايجاد رعب و وحشت مي كنند و تير هوايي مي زنند اما نيروهاي بسيجي ان كه تو صورت مردم گاز اشك آور و گاز فلفل مي زنند و سعي مي كنند مردم را بزنند.
سؤال: شما شاهد تيراندازي هم بوديد به سمت مردم؟
جواب: من شاهد تيراندازي هوايي بودم.
سؤال: كسي هم در اين ميان دستگير شده يا نه؟
جواب: من صحنه دستگيري نديدم خودم, ولي شنيدم كه تعدادي دستگير شدند.
سؤال: درگيريها دامنه اش تا كجا مي رسد. بيشتر در كدام مناطق الان درگيري بيشتر هستش بين نيروهاي بسيجي و لباس شخصي و مردم.
جواب: مركز شهر به طور كامل درگير اين اغتشاشات و درگيريها هستش. ميدان هفت تير و تمام ميدانهاي وليعصر, كريمخان, مفتح شمالي و جنوبي, عباس آباد, طالقاني, الان همه اينها خيابانها شاهد درگيري بين مردم و نيروهاي سركوبگر هستند.
سؤال: اين درگيريها موجب شده كه مردم عقب نشيني كنند؟
جواب: تعداد مجروحها خيلي زياده. هر مجروح هم بالاخره همراه دارد كه مجبوره كه كمك كنه كه اون رو برسونه به جايي. آمبولانسهاي خيلي زيادي هم تو خيابانها تردد مي كنند. قطعاً از نيروهاي لباس شخصي هم تعداد خيلي زيادي هستند كه مجروح شده باشند و آمبولانسها به خاطر آنها آمدند.
سؤال: واكنش مردم در برابر حملاتي كه صورت گرفته به طرفشان چي بوده؟
جواب: واكنش مردم, مردم خيلي شجاعانه برخورد كردند. به نظر نمي آد كه مردم كم آورده باشند يا بخواهند كه دست بكشند از اين جريان ولي خوب خيابان طالقاني كه از ساعت ده و نيم تا الان حدود ده دقيقه است كه با حملة موتورهاي لباس شخصي و بسيجي افتاده دست نيروهاي لباس شخصي.
سؤال: گفته مي شود كه از كانديداهاي معترض اقاي كروبي هم ديده شده در حوالي (نامفهوم) آيا اين صحت دارد؟
جواب: بله اين كاملاً صحت دارد. من اتفاقاً شنيدم اون قسمتي كه ايشان بودند درگيريهاي خيلي زيادي هم بوده.

---------------
شاهدان عيني گفتند در يك بخش از تهران نيروهاي امنيتي ايران با تظاهركنندگان اپوزيسيون درگير شدند.
اين شاهدان گفتند مقامات از باتون در تلاش جهت متفرق كردن تظاهركنندگان كه در حال برگزاري راهپيمائي ضد دولتي بودند استفاده كردند....
اين شاهدان كه به دليل ترس از دستگيري به شرط ناشناس ماندن صحبت مي‌كردند گفتند هيچ گزارش فوري در مورد جراحات جدي يا دستگيري در بين تظاهركنندگان در دست ندارند...

----------------
به گفته شاهدان 2 نفر در خيابان عباس آباد تير خورده اند ـ0 کليک
twitter.com
به گفته شاهدان 2 نفر در خيابان عباس آباد تير خورده اند
-----------------
کروبي در ميدان هفت تير ديده شده. مردم در دسته هاي بزرگ به خيابانها ميايند.کروبي پيشا پيش تعداد زيادي از مردم در حرکت است ـ12 کليک
w2.hidemyass.com

--------------------
در خيابان عباس آباد 2 نفر تير خوردن ـ0 کليک
handsomeboy1-iran.blogspot.com
منبع پرشين راديو
-------------------------
در بين سخنراني حداد عادل که از شبکه خبر پخش ميشود، هر از چند گاهي شعار مرگ بر ديکتاتور شنيده ميشود ـ0 کليک
friendfeed.com
در بين سخنراني حداد عادل که از شبکه خبر پخش ميشود، هر از چند گاهي شعار مرگ بر ديکتاتور شنيده ميشود. گويا برخي از سبزها به محل سفارت رسيده اند. اما تعدادشان هنوز چشم گير نيست
------------------
شعارهاي مردم در 13 آبان سر خيابان کريمخان ـ12 کليک
chodankalleh.blogspot.com
به نقل از پرشين راديو در گزارش زنده: در تهران خيابان کريمخان: يا حسين مير حسين--نترسين نترسين ما همه با هم هستيم--شعر محمود خائن آواره گردي را ميخوانند و پارچه سبز بزررگي را باز کرده اند و در مقابل نيروهاي ضد شورش ايستاده اند. مردم بايد تامل کنند و با حوصله به هم بپيوندند.

--------------------
زاهدان : درميدان آزادي زاهدان تعدادي ازمردم تجمع كرده و دردستشان پلاكاردهايي دارند در دانشگاه سيستان دانشجويان دانشكده شيمي حدود 200-300 نفر تجمع كرده اند.
اصفهان :ساعت 1000: حدود 1000 نفر در چهارباغ اصفهان تجمع كرده و شعار مرگ بر ديكتاتور ميدادند , نيروي انتظامي با باطوم به جمعيت حمله كرده و به سر و روي مردم ميزدند . جمعيت متفرق شدند . در حال حاضر نيروي انتظامي اين منطقه را گرفته است و تقريبا ما به ازاء هر يك نفر يك نيروي انتظامي است .
مشهد ساعت 1030: فلكه آب و خيابان خسروي شلوغ است و راهپيمايي شروع شده است .

شيراز ازساعت 0930تا1030: درشاه چراغ هزاران نفرجمع شدند وشعار مرگ برديكتاتور مي دهند بين نيروهاي انتظامي ومردم درگيري شد و ميخواستند يك خانمي را دستگير كنند كه يكي ازجوانان مانع شد
ميدان علم شلوغ شده است در فلكه ستاد جمعيت زيادي جمع شده است و مردم شعارعليه دولت ميدهند .
تهران 0945: ميدان فردوسي به سمت خيابان قرني كه وزارت آموزش و پرورش در آنجاست به سمت سفارت سابق آمريكا در اختيار نيروهاي قرارگاه ثارالله سپاه هستند .
تهران ساعت 1000: دانشگاه در محاصره انبوه نيروهاي امنيتي است. متروها بسته شده . الان جمعيت زيادي درميدان هفت تير و خيابانهاي اطراف تجمع راشروع كرده اند .
در همه جا طنين صداي مرگ بر ديكتاتور است .
تهران ساعت 1000: اطراف دانشگاه تهران پر از جمعيت است نيروهاي بسيج و پليس هم زياد هستند. مستمر sms هاي تهديد آميز روي موبايلها ميآيد .

تهران ساعت 1000: درجلوي مسجد دانشگاه حدود 3 الي 4 هزارنفر جمع شده اند و مي خواستند ازدرب قدس بيرون بروند كه نيروهاي انتظامي مانع شده اند جمعيت درحاليكه شعارمرگ برديكتاتور ميدهند مي روند كه ازدرب اصلي خارج شوند
تهران ساعت 1040: يك شاهد عيني گفت هم اكنون من بالاي پلي نزديك هفت تير هستم درتمام خيابان هاي شمالي منتهي به هفت تير وكريمخان انبوه جمعيت تظاهرات كننده در حال تظاهرات است و درهرخيابان هزاران نفر تجمع كرده اما مامورين سركوبگر كه بسيار زياد هستند نمي گذارند اين جمعيت در خيابان هاي مختلف به هم پيوند بخورند و با تمام امكانات وتجهيزات شان مانع به هم پيوستن جمعيت انبوه مردم مي باشند.
تهران ساعت1000: در ميدان هفت تير نيروي انتظامي به سمت مردم با گاز اشك اور حمله كردند مردم يك جا نمي ايستند وشعار مرگ برديكتاتور و شعارمرگ برروسيه مي دهند .
تهران ساعت 1040: به دانشجويان صنعتي شريف و تهران كه داخل دانشگاه هستند اجازه خروج داده نميشود ولي صداي مرگ بر ديكتاتور زياد است و در گيري پراكنده بين بسيجيان و دانشجويان ديده ميشود .
تهران ساعت 1030:
1-درگيري شديد در تقاطع مفتح مطهري بين نيروهاي انتظامي و مردم شروع شد شعارمرگ بر ديکتاتور در خيابان طنين انداز است. هفت تير تمام مسير ها بسته است و مترو را بسته اند.
2-دانشجويان در دانشگاه تهران با شعار مرگ بر ديکتاتور و تا احمدي نژاده هر روز همين بساطه! تظاهرات را ادامه ميدهند، درگيريهاي پراکنده اطراف دانشگاه است .تجمع كنندگان ميگويند به کمک بچه هاي دانشگاه هاي تهران و شريف بشتابيد. انبوه دانشجويان در داخل دانشگاه در حال شعار دادن هستند و مزدوران به آنها اجازه خروج نميدهند دانشگاه به محاصره يگان ضد شورش در آمده است.
تهران ساعت1040: دانشجويان دانشگاه تهران را كه 3-4 هزارنفر هستند نمي گذارند بيرون بيايند و آنها دارند شعارمي دهند:
مرگ برديكتاتور
محمود خائن خاك وطن را آواره كردي
دانشجو مي ميرد ذلت نمي پذيرد
نيروي انتظامي خجالت خجالت
تهران ساعت 1030: نيروهاي ضد شورش با باتوم به مردم حمله كردند مردم مي خواستند از فرعي ها به سمت ميدان هفت تير حركت كنند كه جلو گيري ميكنند.
گاز اشك آور زده اند و مردم دارند آتش روشن مي كنند.
تهران ساعت 1045: در کوچه هاي خلوت منتهي به هفت تير به سمت مردم تيراندازي ميكنند و مردم به خانه هاي اطراف پناه برده اند
تهران 1030: سرتاسر خيابان انقلاب از ميدان فردوسي تا ميدان انقلاب را مردم در اختيار خود گرفته اند و انتظامي رامجبور به عقب نشيني كرده اند .
به دانشجويان شريف و تهران كه داخل دانشگاه هستند اجازه خروج داده نميشود ولي صداي مرگ بر ديكتاتور زياد است و در گيري پراكنده بين بسيجيان و دانشجويان ديده ميشود .
تهران كريم خان زند ساعت1030:نيروهاي امنيتي به جان مردم افتاده ا ند و به بچه و پيرزن هم رحم نميكنند و با باتوم مردم را ميزنند 7نفر را دستگيركردند مادر ندا آقاسلطان هم دستگير شد.
تهران ساعت 1045 : مردم درميدان هفت تير درحال شعار دادن و مرگ بر ديكتاتور بودند كه نيروهاي ضد شورش با باطوم وهرچه دست شان بود به جان مردم افتادند و آنها را زدند و خونين مالي كردند . الان خيابان طالقاني دست خود نيروهاي سركوبگر بسيجي است اما خيابان كريم خان وخيابان هاي شمالي منتهي به هفت تير دست مردم است . اگر چه دربين شان نيروهاي سركوبگر هم زياداست و نميگذارند مردم جمع شوند اما مردم در هر موقعيتي شعارميدهند و تعداد مردم زياد است در فردوسي هم نيروهاي سركوبگر خيلي زياد هستند.
در ميدان هفت تير به سمت مردم تيراندازي شده است. از ميدان هفت تير، پليس‌هاي ضد شورش به سمت مردم شليک کرده‌اند. مردم با سر و صورت خوني به خانه‌هاي مسکوني کوچه‌هاي هفت‌تير و پل کريم‌خان پناه برده‌اند.
تهران ساعت 1045 : در خيابان عباس آباد نيروهاي انتظامي به سمت مردم شليك كردند و 2 نفر تير خوردند
مردم شعار ميدهند نترسيد نترسيد ما همه با هم هستيم.
چندين هلي کوپتر در حال گشت زني بر روي آسمان تهران هستند صداي تيراندازي همچنان شنيده ميشود
دور سفارت آمريکا را بستند و مردم را راه نميدهند بروند و فقط مزدوران رژيم هستند.
تهران ساعت 1100:
شعارهاي زير در هفت تير داده ميشود: سفارت روسيه-لانه جاسوسيه -مرگ خامنه اي -مرگ بر ديكتاتور- الله اكبر
تهران ساعت 1100: تاالان 7 نفردر كريم خان زند دستگير شدند ولي مردم بدون ترس و واهمه به سمت 7 تير ميروند رژيم از مسجد جواد هم به عنوان بازداشتگاه موقت دارند استفاده ميكنند . سركوب مردم در خيابانهاي فرعي شديد تر است.
تهران ساعت1115: در خيابان طالقاني به سمت سفارت آمريكا نيروهاي ويژه بسيار زيادند و مردم را به شدت ميزنند تمام جمعيتي كه آنجاست نيروي مردمي هستند و از شعارها ي نيروهاي رژيم خبري نيست متروها را تعطيل كردند تا جمعيت كمتري بيايند. گارد ويژه دارد مردم را متفرق ميكند.

--------------------
تحت جوي امنيتي در خيابانهاي اطراف حرم دانش آموزان بسيجي را با لباس هاي نظامي به جاي راه‍‍‍‍‍پيمايي به درون صحن حرم برده اند و شعار مي دهند. ورود به حرم توسط بسيج و لباس شخصي ها کنترل مي شود.هنوز تجمعي از سبزها امکان تشکيل نيافته است/کل پيام لينک تزييني است.
--------------------
13 آبان شعار مرگ بر ديکتاتور ـ0 کليک
twtlong.com
دانشجويان در خروج از دانشگاه تهران شعار مرگ بر ديکتاتور و تا احمدي نژاده هر روز همين بساطه! ميدهند http://filesocial.com/user/victory1357
----------------------
درگيري معترضان با پليس ضدشورش در تظاهرات ميدان هفت تير ـ0 کليک
mowjcamp.com
امروز در سالگرد سي‌ام تيرماه، صدها نفر از معترضين به نتيجه انتخابات به ميدان هفت‌تير آمدند و شعار مرگ بر ديکتاتور سر دادند. گزارش‌ها از شاهدان عيني حاکي است که نيروهاي ضد شورش همراه با لباس شخصي‌ها روز سه شنبه با ضرب و شتم صدها معترض به نتايج انتخابات رياست‌جمهوري در خيابان‌هاي مرکزي تهران، تلاش کردند تظاهرات آرام آنها را بر هم بزنند. يک شاهد عيني به خبرگزاري رويترز گفته است صدها طرفدار ميرحسين موسوي کوشيده‌اند تا در ميدان هفت تير راهپيمايي اعتراضي برگزار کنند. بنا بر ديگر گزارش‌هاي دريافتي، در محدوده ميدان هفت تير و خيابان کريمخان بين تظاهر‌کنندگان و نيروهاي ضد شورش درگيري‌هايي رخ داده است و نيروهاي امنيتي از گاز اشک‌آور استفاده کرده‌اند. به گزارش رويترز، تظاهرات‌کنندگان شعار‌هايي مانند؛ ”احمدي‌نژاد استعفاء، استعفاء“ و ”مرگ بر ديکتاتور“ سر مي‌دادند. شاهدان عيني از بازداشت دهها نفر در جريان اين تظاهرات خبر داده‌اند. اين تظاهرات به مناسبت گراميداشت 30 تير 1331 برگزار شده است. در اين روز پس از تظاهرات در تهران و برخي ديگر از شهرهاي ايران ، محمدرضا شاه مجبور شد که شرايط محمد مصدق را بپذيرد و دولت قوام‌السلطنه سقوط کرد. سرتيپ احمدرضا رادان، جانشين فرمانده نيروي انتظامي، روز سه شنبه پيشتر هشدار داده بود که با هرگونه تجمعي برخورد خواهد شد.
----------------------------
تيراندازي به سمت مردم در در کوچه هاي خلوت منتهي به هفت تير ـ38 کليک
twitter.com
در کوچه هاي خلوت منتهي به هفت تير به سمت مردم تيراندازي شده است و مردم به خانه هاي اطراف پناه برده اند.تجمع مردم در خيابان کريم خان و درگيري ميان تظاهر کنندگان و نيروهاي انتظامي. گزارش از پرتاب گاز اشک آور مي رسد.

تاريخ بروز رساني ( 13 آبان 1388,ساعت 21:22:09 )