موضوع فقط یک شعار و آنهم «همه با هم » به سبک خمینی نباید باشد و نیست !
بلکه بر سر همه چیز از بی پناهی مردم ستمدیده گرفته با فقر و فلاکتی که از برکت نظام مافیایی اسلامی دامنگیر مردم شده ،مکررا شاهد بوده ایم که نیروهایی به عنوان نجات بخش و یا همان اپوزسیون ، با هم گفتگو می کنیم و الا آخر . بعد از فرصت سوزی های مکرر برخی مسایل را روشن می کنیم تا در نهایت تازه متوجه بشویم که کجای کار میلنگد و تمام به قول ما لرها (مزار کهنه ها را میکنیم ) و بدون دادگاه عادله ای که شعارمان گوش فلک را کر کرده بدون حضور هیئت منصفه همدیگر را محکوم به اشد مجازات میکنیم و الا اخر .  اما اکنون ما فرزندان لر که شهیدانمان در تمام طول تاریخ سیاسی ایران پیشتاز مبارزان بوده و هستند ، تقاضا داریم بر همه این گزافه گوییها و تکرار مکررات ها خاتمه بدهیم.
 
اما آنجه مسلم است همگی قشر روشنفکر و فعال در عرصه مبارزه بالاخص فرزندان دلیر لر، از مسجد سلیمان تا بروجرد و از شهر کرد تا خرم آباد ، از یاسوج تا ایلام و از شهرکرد تا بهبهان ،علاوه بر اینکه دقیقا میدانیم که چه چیز را نمی خواهیم ، به همان اندازه دقیقا همگی باید  بدانیم که چه چیز هایی را می خواهیم !
راه و مسیر بسیاز سختی به عنوان سرفصل سهمگینی بصورت تاریخی مقابل همه ماست و قطها برای تحقق ان خواستن ها ، ابزار کار لازم را برای رسیدن به آن اهداف تا کجا وبا چه کسانی می توانیم و بقول معروف « حرف و عملشان یکیست و تازه شروع به حرکت کنیم تا در نهایت در کشاندن و سازماندهی مردم برای مبارزه با فراهم آوردن مقدمات کاز از یَک توان حداکثری بر خوردار شویم.... 

بیش از نود درصد مردم لر که در فقر و فلاکت زندگی میکنند و این مردم ستمیدیده مناطق لر نشین در حال حاضر بواقع تمام زندگیشان تعطیل شده و مردم  نمی‌توانند در صحن واقعی اجتماع برای اعتراض به این همه نابرابری در مقابل مافیای حاکم جمهوری اسلامی ایران حضور میدانی داشته باشند اما سرکوب فعالان مدنی و سیاسی لر پیوسته از سوی نهادهای امنیتی اطلاعات و سپاه پاسدارن همچنان در دستور کار سرداران سپاه که اکثریت وابستگانشان یا در خارج کشور هستند و یا در شهرک های سپاه پاسدارن زندگی میکنند است:
«نکته اصلی که در مورد کرونا محل بحث است فقدانی است که برای سازماندهی کار جمعی و تجمعات اعتراضی و در واقع تشکیلات‌یابی در فضای زندگی اجتماعی مردم احساس می‌شود. قبل از کرونا برای اعتراض به بیکاری و گرانی تدریجا تشکیلاتی چه در سطح محلات و شهرهای ایران بلاخص سرزمینهای ستمدیده لر نشین  در بین آنها در حال شکل‌گیری بود اما شیوع این ویروس، این روند را متوقف کرد.»
مردم ایران بالاخص فعالان سیاسی مدنی حتی در روزهای منتهی به انتخابات مجلس،اطلاعیه ها و  بیانیه های مشترکی دادند که بیانیه خوبی بود اما بعد از کرونا به واسطه گسست در تشکل‌یابی و شبکه‌سازی و ارتباطات میان مردم برخلاف وحشت نیروهای سرکوب امکان مقاومت جمعی از آنها گرفته شد و به‌ همین دلیل وقتی با یک جانباخته ای بنام پویا بختیاری  برخورد امنیتی می‌شود، جایی برای اعتراض وجود ندارد.»
در ماه‌های اخیر و همزمان با افزایش خطر شیوع ویروس کرونا در ایران، در حالی که بسیاری از کارگاههای خصوصی و دولتی تعطیل و کارگران بیشماری بیکار و معترضانشان مانند کارگران لر هفت تپه بازداشت و زندانی و شکنجه و تهدید به اعدام  شده اند و دانشجویان بسیاری از کلاسهای درس  در سراسر کشور به حالت تعطیل درآمده‌اند، در عین حال سرکوب فعالان دانشجویی همچنان ادامه دارد. تنها چند روز پس از اعلام تعطیلی دانشگاه‌های کشور، چندین فعال دانشجویی در سراسر کشور از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند.
بیشتربازداشت شدگان در میان کارگران و دانشجویان در ارتباط با خیزش بیشماران گرسنه و بیکار و دانشجویان اگاه  و و همچنین بسیاری از شرکت کنندگان در تجمعات اعتراضی که علیه ساقط کردن هواپیمای مسافربری اوکراینی توسط پدافند هوایی سپاه پاسداران بر پا شده‌ بود، بازداشت شدند یا تحت پیگرد نیروهای امنیتی واطلاعاتی  قرار گرفتند.
  • در همین زمینه: همانگونه که تمام مردم بالاخص در اعتراضات ابان سال 1398 تا بحران کرونا تمام شهرهای ایران و مردم لر در سرزمینهای ستمدیده اعلام کردند هستند . در همان خیزش بود که اصلی ترین خواستشان برخوردار بودن از یک زندگی انسانی و داشتن حد اقلهایی که در کشوری با داشتن بزرگترین منابع زیر زمینی و روزمینی گرفته تا داشتن نیروی انسانی نابغه به گواهی تمام ایرانیان ساکن در سراسر دنیا که از زندگی جهنمی کشور محل تولدشان مجبور به ترک کشور شده اند .
نهادهای امنیتی همچنین با سوء‌استفاده از قرنطینه با پرداخت بهایش از جیب خلی مردم ستمدیده این رژیم جنایتکار به رهبری خامنه ای ،اقدام به انتقام‌جویی از تمام معترضین کارگر و معلم و دانشجویانی کرده‌اند که در مواردی به‌ غیر از شرکت در اعتراضات سراسری آبان و دی‌ ماه ۹۸، فعالیت‌های اعتراضی با شعارهای « اصلاح طلب اصول گرا ، دیگه تمام ماجرا» که کل نظام را نشانه رفتند و شرکت داشته‌اند.

 با توجه به انکه دشمن اصلی همه ما بسیار قوی وپر تعداد وبسیار ثروتمند وحیله گر ومجهز به همه ابزار های نرم وسخت است وپیکار عملی با ان بسیار دشوار است . از جمله تلاشی که برای ایجاد تفرقه افکنی میان مبارزان و مهمتر از آن بدنام کردن مخالفانش در عرصه عمومی جامعه که مکررا به کار برده است .

به همین دلایل ما فرزندان لر در این مقطه که مردم بی پناه در چنگال مافیای خون آشام و وجشی به نام جمهوری اسلامی گرفتار شده است فکر می کنیم که اگر ما بعنوان مخالفان این رژیم جنایتکار،  بتوانیم با یکدیگر هر چه بیشتر اختلافات را کنار بگذرایم و بر مشترکات تاکید کنیم ،شاید بتوانیم راه های همبستگی وایجاد جبهه ای وسیع تر را در برابر قدرت حاکم سرکوبگر بیابیم . 
منتظر پیشهادات و نظرات همگی کسانی که این درد مشترک را با درک و فهم بالا نظاره گر هستند  بیصبرانه میباشیم .
ایمیل سایت جنش رهایی بخش لر
WWW.LORABAD.COM درخدمت همه عزیزان برای دریافت نقطه نظرات شما هست .