آیا تا کنون کسی به فریاد دل قربانیان خشکسالی در سرزمینهای لر نشین رسیده است؟

ایا ما به عنوان جنبش رهایی بخش لر وجزیی از آن کل ملت لر وظیفه خود را دررساندن فریاد این قربانیان و مخصوصا صدای دامداران آن مناطق و کوچ اجباری ساکنان روستاها به گوش مراجع بین المللی انجام داده ایم؟

جمع اوری اطلاعات در موردخکسالی و انعکاس ان به رسانه ها و مجامع بین لمللی تنها راه ممکن کنونی تا قبل از خیزش سراسری ملیتهای تحت ستم در ایران است که حکومت مافیایی اسلامی ایران در اثر فشار مجامع بین لمللی و افکار عمومی اقدامات اولیه و به الزامات اولیه  تن در دهد، آنچه مسلم است گوش شنوایی در این حکومت مافیایی در هیچ موردی وجود نداشته و ندارد ،  آنچه مسلم است راهی بجز فروپاشی این حاکمیت ان هم به روشهای سنجیده و عدم فراموشی تجربه سال 1357متصور نمی باشد .این فرمان تاریخ و سرنوشت محتوم تمامی دیکتاتور هاست.

به یک سوال اساسی ابتدا بپردازیم و جواب آن را به وجدانهای شما واگداریم ! سوال این است که چند  درصد از رهبران در اپوزوسیون نظام ملاها و چند درصد از فعالان حقوق بشری از فرزندان مناطق روستایی هستند ؟ آیا فراموش کرده اند که اگر کسی نتواند ابتدا خانه خود را آباد کند قطعا قدرت آبادی خانه دیگران را هم ندارد؟؟/

خشكسالي اخير موجب میشود تا بسياري از زيرمجموعه‌هاي توليدي در بخش‌ كشاورزي با بحران مواجه شود و در حالي كه پيش از اين مسئولان وزارت جهاد كشاورزي حکومت خبر از انديشيدن تدابيري براي مقابله با اين بحران و جبران خسارات را مطرح كرده بودند، هنوز بخش‌هاي باغداري، زراعت و دامپروري با عواقب اين بحران دست و پنجه نرم مي‌كنند.
در بخش دامداري افزايش هزينه‌هاي توليد، كاهش تعرفه واردات گوشت قرمز و افزايش نيافتن متناسب نرخ پايه خريد شير، موجب شكل‌گيري بحران شده به‌نحوي كه بسياري از توليد‌كنندگان از تعطيلي واحدهاي توليدي خود در آينده نزديك خبر مي‌دهند.

از سوي ديگر در حالي كه تا‌كنون اعتراض‌هاي دامداران به سياستگذاري‌هاي اين بخش و درخواست كمك از مسئولان نتايج مثبتي را به همراه نداشته است، اين توليد‌كنندگان تداوم اعتراض‌هاي صنفي را به‌عنوان راهكاري براي برون رفت از چالش‌هاي توليد در اين بخش دنبال مي‌كنند. همچنين وزارت‌ جهاد كشاورزي اقدام مؤثري براي تامين به موقع نهاده‌هاي توليد با قيمت مناسب نكرده و اين امر شكل‌گيري اعتراض‌هاي اين تشكل‌هاي توليدي را به‌دنبال داشته است.
یکی از یاران جنبش رهایی بخش لرستان طی یک ایمییل گفته بود ، وطن يعني رئيس جمهور هالو وطن يعني خريد تايد و شامپو وطن يعني صف نون و صف شير وطن يعني همش درگير درگير وطن يعني همين بنزين، همين نفت وطن يعني همين نفتي که توي سفره ها رفت وطن يعني که اصلاحات "چيني" وطن يعني که روي خوش نبيني وطن يعني همين آيينه دق وطن يعني خلايق هر چه لايق
با اين روند دامداراني كه از تجمع و پيگيري‌هايي قبلي خود براي رفع مشكلاتشان در وزارت جهاد كشاورزي نتيجه‌اي به دست نياورده بودند هفته گذشته در مقابل وزارت بازرگاني تجمع و گلايه‌هاي خود را نسبت به صفر بودن تعرفه واردات گوشت و شير خشك، پايين بودن قيمت خريد شير از توليدكننده و نبود حمايت‌هاي لازم براي توليد اعلام كردند. اين تجمع در حالي برگزار شد كه پيش از اين نيز جمعي از دامداران شهرهاي مختلف در مقابل وزارت جهاد كشاورزي گرد هم آمده بودند.

اين توليدكنندگان خواستار پاسخگويي مسئولان به پرسش‌هاي خود شده و مطرح كردند، چرا تعرفه 60 درصدي واردات شير خشك صفر شده است درحالي‌كه شير خشك‌هاي توليد داخلي با كيفيت بالا در انبارها مانده و شير خشك‌هاي بي‌كيفيت از كشورهاي جهان سوم بازار را اشباع كرده است؟ چرا وزارت بازرگاني و شوراي اقتصادي بايد قيمت پايه شير را مشخص كند، در حالي‌كه وزارت جهاد كشاورزي متولي توليد است؟

چرا قيمت كارشناسي شده شير از سوي وزارت جهاد كشاورزي كيلويي !!!!! اعلام شده اما توانايي اجراي آن را نداشته و اين مشكل را مربوط به وزارت بازرگاني مي‌داند؟

چرا به جاي حمايت از توليدكننده داخلي با حذف تعرفه از توليد‌كننده خارجي حمايت مي‌شود؟

چرا دامپروري را فرزند خوانده وزارت جهاد كشاورزي مي‌دانند؟

چرا براي واردات شير خشك مورد نياز گوساله 25 درصد تعرفه اعمال مي‌شود اما واردات شير خشك‌هاي انساني بدون تعرفه است؟ چرا گاوهاي شيري سالم و با توليد بالا (حتي آبستن) بايد روانه كشتارگاه شوند؟
می گویند گوسفندی از جویی پرید و در اثر جهیدن دمبه اش کمی کنار رفت .بزی که در دنبال گوسفند می رفت با دیدن ماتحت گوسفند از ذوق و شوق شروع به جست و خیز و هوار کشیدن کرد که دیدم.... دیدم. حالا حکایت این حکومتگران حکومت مافیایی در ایران است که پیش نماز هایش یکی از یکی دزدتر و بد کارتر هستند و لباس به تن نمازگزارشان نمی گذارند و سی سال است که دمشان سربالایی است و هرچه نه بدترشان مثل داغ مهر پیشانیشان معلوم و هویدا است و کوچک و بزرگ از کثافت کاری ها و جنایت ها و سیاهکاری هایشان آگاه هستند.
  
پیش بینی می شود تجمعات اعتراضی دامداران و کشاورزان تا مرز درگیری مسلحانه باز هم ادامه داشته باشد....

جنبش رهایی بخش لر www.lorabad.com 

.